18.5 C
Czech Republic
2. července 2022
DomůPočasíMeteorologové vydali tři výstrahy! Česko potrápí vítr, povodně a nový sníh

Meteorologové vydali tři výstrahy! Česko potrápí vítr, povodně a nový sníh

Do Česka se podle meteorologů o víkendu přižene velmi silný vítr, který by mohl lámat stromy, hrozí i menší škody na budovách. Na horách by mohl dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Současně byla meteorology vydána výstraha před novou sněhovou pokrývkou a byla vyhlášena povodňová bdělost.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem začíná platit v sobotu o půlnoci v částech Jihomoravského kraje (Břeclav, Bučovice, Hodonín, Kyjov, Veselí nad Moravou, Vyškov), v celém Zlínském kraji, v částech Pardubického kraje (Králíky, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Žamberk), Olomouckého kraje (Hranice, Jeseník, Konice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk) a v celém Moravskoslezském kraji. S výjimkou Jihomoravského a Zlínského kraje, kde skončí výstraha dříve, je varování platné až do sobotních 15 hodin.

Současně meteorologové vydali výstrahu před novou sněhovou pokrývkou. Připadnout by mělo okolo 7 až 10 centimetrů během 12 hodin, v Krušných horách by to mohlo být až 15 centimetrů nového sněhu.

Výstraha začíná platit také o půlnoci v noci na sobotu v částech Středočeského kraje (Beroun, Hořovice, Příbram, Rakovník), Plzeňského kraje (Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy, Kralovice, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Stod, Stříbro, Tachov), v částech Ústeckého kraje (Děčín, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Podbořany, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf) a v celém Karlovarském kraji. Varování platí do sobotních 15 hodin.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Novely energetického zákona očima spotřebitelů

Začátek léta je spojený s dvěma důležitými novelami energetického zákona. První novela reaguje na energošmejdy.

Skončila platnost bankovek 100 – 2000 Kč s úzkým proužkem

Bankovky 100 Kč – 2000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem už nelze standardně používat k hotovostním platbám za zboží a služby.

Požár haly s uskladněným hořlavým materiálem v obci Zápy zaměstnal hasiče

Jednotky hasičů zasahovaly u rozsáhlého požáru střechy haly, kde bylo skladováno velké množství hořlavého materiálu.

Operaci šedého zákalu je bezpečné podstoupit i v létě. Dlouhé odkládání zákroku se nevyplácí

Operace šedého zákalu je nejčastějším chirurgickým zákrokem na světě. Dlouhé odkládání zákroku se nevyplácí.

Za pátek přibylo v Česku 1 660 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 1 300 nakažených.

Teslu čeká další žaloba, nyní kvůli rasovému zneužívání

Tesla zasáhla nová žaloba údajně kvůli rasovému zneužívání. Patnáct černošských bývalých zaměstnanců tvrdí, že čelili rasovému zneužívání.

AKTUÁLNĚ