Zeman zabodoval: Proti referendu o vystoupení z EU nic nemám, ale parlamentem neprojde

Dub 16, 2019

Praha – Prezident Miloš Zeman se v nedělním pořadu TV Nova Střepiny vyjádřil k možnosti provedení referenda o setrvání v Evropské unii. Nic by proti referendu neměl, ale neprojde, podle jeho názoru, parlamentem.

Já si myslím, že to parlamentem neprojde a já jsem řekl, že bych neměl nic proti referendu o vystoupení země z Evropské unie, ale že bych v takovém případě hlasoval pro setrvání v Evropské unii, takže bych přesvědčoval i další, aby učinili totéž,“ řekl Zeman.

V rozhovoru pro Střepiny se také vyjádřil ke zvolení Zuzany Čaputové na post nové prezidentky Slovenska poté, co vyprší mandát úřadujícímu prezidentovi Andreji Kiskovi.

Miloš Zeman vyjádřil názor, že Slováci si zvolili nepolitického člověka. Dále uvedl, že ani jemu by nevadilo, kdyby po něm na postu prezidenta České republiky stanula žena. Je ale důležité, aby měla potřebnou kvalifikaci pro výkon funkce.

Víte, že mě to vůbec nezajímá. Já totiž neposuzuji lidi podle toho, jaké mají pohlaví, ale co umějí, a ty gender studies, aby ženy byly ve vedoucích pozicích, pane bože, proč ne, ale nejdřív musejí něco umět,“ prohlásil prezident Zeman.

Na Slovensku proběhla dvě kola prezidentských voleb, kde zvítězila Zuzana Čaputová. Stane se tak první prezidentkou Slovenska. Ve druhém kole voleb porazila Maroše Šefčoviče.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *