22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůZahraniční zprávyTeslu čeká další žaloba, nyní kvůli rasovému zneužívání

Teslu čeká další žaloba, nyní kvůli rasovému zneužívání

Tesla zasáhla nová žaloba údajně kvůli rasovému zneužívání. Patnáct černošských bývalých zaměstnanců tvrdí, že čelili rasovému zneužívání.

Vše se mělo odehrávat v továrnách automobilky Tesla. Informace zveřejnil britský list The Guardian.

Pracovníci uvedli, podle žaloby podané u kalifornského státního soudu, že byli pravidelně vystaveni urážlivým rasistickým komentářům a velmi nevhodného chování svých kolegů i manažerů.

Obtěžování, ke kterému údajně docházelo většinou v továrně Tesly ve Fremontu v Kalifornii, zahrnovalo používání slova „N“ a výrazů jako „otroctví“ nebo „plantáž“ nebo sexuální komentáře, tvrdí žaloba. Tvrdí, také že standardní operační postupy automobilky zahrnují do očí bijící, otevřenou a nezmírněnou rasovou diskriminaci.

Automobilka již čelí nejméně 10 žalobám kvůli údajné rozsáhlé rasové diskriminaci nebo sexuálnímu obtěžování, včetně jednoho ze strany kalifornské agentury pro občanská práva.

Dříve automobilka popřela jakákoliv protiprávní jednání.

Tento měsíc akcionář Tesly podal žalobu, v níž obvinil generálního ředitele společnosti Elona Muska a představenstvo společnosti ze zanedbávání opakovaných stížností svých zaměstnanců.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Facebook Marketplace – ráj podvodníků?

Starý kus nábytku, oblečení, nevyužívané nářadí, elektroniku nebo knížky, prodávají hojně lidé na Facebooku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali hovořit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Premiér Petr Fiala (ODS) v neděli navštíví Plzeňský kraj

Premiér Petr Fiala pokračuje ve svých cestách Českem, v neděli navštíví Plzeňský kraj. Informuje o tom zastupující mluvčí ODS Jakub Skyva.

Za neděli přibylo v Česku 340 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za neděli to bylo v ČR 277 nakažených.

Odbory by už neměly přešlapovat na místě, míní předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Největší odborová centrála ČMKOS aktuálně ohlásila termín a místo manifestačního mítinku.

Rusko a Severní Korea rozšíří vztahy, řekl prezident Putin

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko a Severní Korea rozšíří bilaterální vztahy. Obě země jsou pod tvrdým komunistickým režimem.

AKTUÁLNĚ