VIDEO: Požár v průmyslovém areálu v Olomouci způsobil škodu za 5 milionů korun

Bře 13, 2019

Olomouc – Profesionální jednotka z centrální stanice v Olomouci krátce před jednou hodinou ranní vyjela k ohlášenému požáru systémem EPS na ulici Šlechtitelů do jednoho z průmyslových areálů. I přesto, že se ve většině jiných případů jedná zpravidla o planý poplach, v tomto případě systém protipožární signalizace zareagoval správně, opravdu zde došlo k požáru v objektu. Informoval o tom dnes krajský mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči průzkumem zjistili zahoření v několika částech budovy, poté co v jedné z místností, zřejmě, prozatím po nespecifikované závadě došlo k požáru na technologii, vybavení a výrazným akcelerantem požáru chemické látky cyklohexanu.

Hasičům se velmi rychle podařilo požár lokalizovat i likvidovat pomocí speciální příměsi pro účinnější hasební efekt. „Jednalo se o velmi nebezpečný a náročný zásah v dýchací technice s vyžadujícím dohledem na maximální bezpečnost skupin uvnitř hořících prostor,“ upřesnil
Zdeněk Hošák.

VIDEO: POŽÁR V PRŮMYSLOVÉM AREÁLU V OLOMOUCI

POŽÁR V PRŮMYSLOVÉM AREÁLU ZPŮSOBIL ŠKODU 5.MIL.KORUN

VIDEO – podívejte se na krátký sestřih z požáru průmyslového areálu na ulici Šlechtielů v Olomouci. V prostorách došlo k zahoření technologie a také cyklohexanu.

Zveřejnil(a) HZS Olomouckého kraje dne Úterý 12. března 2019

Návazně hasiči celý objekt přirozenou cestou odvětrali a důkladným průzkumem termokamerou vyloučili možná skrytá ohniska převážně ve stropních částech a patrech nad ohniskem požáru,“ doplnil k události mluvčí krajských hasičů.

Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob.

-sim

Loading Facebook Comments ...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *