CC BY 2.0

VIDEO: „Lež a citové vydírání původních Evropanů.“ Volný ukázal, jak neziskovky spolupracují s pašeráky migrantů

Česko / Svět / EU – Agentura pro ochranu hranic Frontex na svých webových stránkách uveřejnila video, na kterém je zachycena „mateřská loď“, která je používána k ilegální přepravě velké skupiny migrantů přes moře, než je vyloží na menší loď. Poslanec Poslanecké sněmovny PČR a předseda hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty Lubomír Volný se vyjádřil k tomu videu.

Jak informuje ve své tiskové zprávě agentura Frontex, video bylo natočeno pomocí letadla a dronu, které několik hodin sledovaly podezřelý rybářský trawler, který s sebou tahal menší loď.

Dron zachytil pašování migrantů

„Loď byla prázdná, ale něco upoutalo pozornost odborníků z agentury. Frontex pozoroval loď několik hodin a najednou se začali objevovat lidé z podpalubí. Pašerák vyskočil na menší loď a povzbudil skupinu migrantů, aby ho následovali,“ píše Frontex ve své tiskové zprávě.

Frontex popisuje dále: když všech 81 migrantů nastoupilo na menší loď, mateřská loď byla oddělena a začala plout na jih, zatímco malý člun začal směřovat k italskému ostrovu Lampedusa.

„To byl jasný příklad „mateřské lodi“, kterou zločinci používali k přepravě velké skupiny migrantů přes moře směrem k cíli, než je vyložili na menší loď,“ uvádí Frontex.

Letadlo Frontex varovalo italské a maltské úřady a službu EUNAVFOR Med. Italské národní koordinační centrum zahájilo komplexní operaci, která zahrnovala italskou Guardia di Finanza a Guardia Costiera. Italské orgány zatkly sedm podezřelých pašeráků a chytily rybářský trawler.

„Většina migrantů pocházela z Bangladéše, Maroka a Libye. Většina z nich neměla na sobě záchranné vesty, když je pašeráci lidí nechali uprostřed moře,“ uvádí Frontex.

Volný: takto funguje spolupráce té klasické a neZiskové mafie

Poslanec Lubomír Volný sdílel toto video a poukázal na kriminální spojení pašeráků a neziskových humanitárních organizací. „Pašeráci lidí právě vytvořili „trosečníky” a neZiskoví mafiáni je tak mohou zneužitím mezinárodního práva „zachránit“ a ohánět se u toho jak zákony, tak falešnou solidaritou a humanitou,“ píše poslanec ve svém příspěvku na Facebooku.

„Každý, kdo je v tomto řetězci zapojen, je obyčejný kriminálník, každý, kdo jej obhajuje, je spolupachatel. Celý tento systém je postaven na lži a citovém vydírání původních Evropanů a nemá nic společného ani se skutečnou migrační krizí, ani se skutečnou solidaritou, ani se skutečnou humanitou,“ alarmuje Volný.

https://www.facebook.com/watch/?v=460830904718308

Migrační krize

Od roku 2015 Evropa zažívá migrační krizi. Ozbrojené konflikty, které vypukly v zemích severní Afriky a na Blízkém východě, jakož i existence bezpečné trasy, způsobily mnohonásobný nárůst počtu migrantů. EU nebyla připravena je přijmout.

Přistěhovalci, kteří opustili svá původní území, se zpočátku usadili v táborech vytvořených v Turecku, Libanonu a v řadě dalších zemí. Nedostatek peněz, pracovních a sociálních záruk a snížení finančních prostředků z hostitelských zemí však vedly ke zhoršení situace v uprchlických táborech. To vše nutilo lidi, aby opustili svá místa pobytu a zamířili do prosperujících zemí eurozóny.

V roce 2016 Eurostat počítal s přibližně 1,2 milionem příchozích uprchlíků. Tento počet se v průběhu let nezvýšil, ale krize pokračuje. Migranti nadále umírají ve Středomoří a stále se objevují případy nelegálního překračování hranic.

Mezi migranty se mezi nejvíce preferovanými zeměmi tradičně objevují Francie, Rakousko, Itálie, Švédsko, Maďarsko a Německo.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *