22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůVálka na UkrajiněVálku na Ukrajině může ukončit Čína, která má na Rusko velký vliv,...

Válku na Ukrajině může ukončit Čína, která má na Rusko velký vliv, míní prezident Zelenskyj

Volodymyr Zelenskyj chce mluvit přímo s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v naději, že Čína domluví Rusku, aby ukončilo válku na Ukrajině.

„Je to velmi mocný stát. Je to silná ekonomika. Takže (to) může politicky, ekonomicky výrazně ovlivnit Rusko, aby upustilo od své teroristické agrese, kterou aktuálně páchá na Ukrajině. Čína je rovněž i stálým členem Rady bezpečnosti OSN. Čína zatím odmítá ruskou invazi odsoudit a její prezident Si Ťin-pching Putinovi řekl, že bude podporovat ruskou suverenitu a bezpečnost,“ uvedl krátce ukrajinský prezident Zelenskyj v jednom ze svých postů na sociální síti a upřesnil, že by velice rád mluvil osobně s čínským prezidentem, aby mu objasnil stávající situaci.

Informace zveřejnil portál South China Morning Post.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ