22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůVálka na UkrajiněStarosta ukrajinského města Mykolajiv popsal útok na nemocnici, jako cynický terorismus

Starosta ukrajinského města Mykolajiv popsal útok na nemocnici, jako cynický terorismus

Starosta města Mykolajiv řekl, že dnešní útok na zdravotnická zařízení ve městě není ničím jiným než cynickým terorismem ruských vojsk.

Oleksandr Syenkevych popsal škody na Telegramu a informoval místní obyvatele s tím, že nějakou dobu nebude naše pohotovostní nemocnice schopna přijímat žádné pacienty. Je tam nutné demontovat trosky zničeného traumacentra a odstranit nebezpečné konstrukce z přežívající části, demontovat rámy poškozených oken a odstranit všechny odpadky.

O útoku aktuálně informoval britský deník The Guardian s odkazem na sociální sítě. Část hlavní budovy nemocnice byla také výrazně zničena.

„I zde je nutné dát vše do pořádku. V těch nemocničních odděleních, která „přežila,“ odstraníme všechny nečistoty, zablokujeme okna a zkontrolujeme vybavení,“ uvedl dále Syenkevych.

„Jedná se o obyčejnou nemocnici, která každý den přijímala obyvatele města, včetně obětí ruského ostřelování. Proto dnešní útok na toto zdravotnické zařízení není ničím jiným než cynickým terorismem ruských vojsk,“ dodal Oleksandr Syenkevych závěrem.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ