22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůVálka na UkrajiněRusko přesouvá vojáky na jih Ukrajiny. Vše před ukrajinskou protiofenzívou

Rusko přesouvá vojáky na jih Ukrajiny. Vše před ukrajinskou protiofenzívou

Rusko aktuálně přesouvá velké množství svých vojáků na jih Ukrajiny. Vše v rámci příprav na ukrajinskou protiofenzívu.

Informace aktuálně zveřejnil šéfa ukrajinské vojenské rozvědky na sociální síti.

„Zvyšují počty svých vojáků, připravují se na naši protiofenzívu (na jihu Ukrajiny) a možná se připravují na zahájení vlastní ofenzívy,“ řekl Vadym Skibitsky.

Cherson (ukrajinsky Херсон) je přístavní město na jižní Ukrajině poblíž ústí Dněpru do Černého moře. Cherson je střediskem Chersonské oblasti, přístavem, dopravním uzlem a průmyslovým i kulturním centrem. 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že Rusko přemisťuje některé své jednotky ze svých pozic na východě na jih, aby se tzv. tlačilo na regionální hlavní město Chersonu, stejně jako na oblast Záporoží.

Stovky tisíc civilistů byly aktuálně vyzvány místními úřady, aby evakuovaly frontovou linii východní Doněcké oblasti, dějiště zuřivých střetů s ruskou armádou.

Podle místních úředníků je v regionu stále více než 50 000 dětí.

„Musí být evakuováni, nemůžeme je v zimě vystavit smrtelnému nebezpečí bez topení, světla, bez schopnosti udržet děti a seniory v teple,“ uvedlo v dnešním oficiálním prohlášení kyjevské ministerstvo pro reintegraci dočasně okupovaných území.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ