V průběhu noci zasahovali hasiči u popadaných stromů. Bouřka, déšť a silný vítr udělali své…

Čvn 11, 2019

Liberecko / Ústecko – V několika krajích vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči v nočních hodinách z pondělí na úterý 11. června k popadaným stromům, do republiky dorazily avizované bouřky doprovázené silným větrem a deštěm. O událostech souvisejících se silným větrem a bouřkou v regionech informovali aktuálně krajští mluvčí hasičů Libereckého kraje Zdenka Štrauchová a Lukáš Marvan z Ústeckého kraje.

Liberecký kraj

Pouze část Libereckého kraje zasáhla noční bouřka. Zatímco na Semilsku, Turnovsku a Jablonecku byl klid, v části Liberecka (Frýdlantský výběžek) a Českolipska nevěděli hasiči, kam v motorovými pilami dřív.

Od půlnoci do dnešního rána byli voláni ke 43 technických událostem. Šlo o popadané stromy, které zatarasily komunikace, některé spadly na zaparkované automobily, několik stromů bylo v profilu železničních tratí.

V 01:58 hodin vyjížděli například dobrovolní hasiči z Višňové odstraňovat strom, který spadl na automobil a komunikaci, podobně tomu bylo ve 3:03 hodin v Černousích, kde spadla lípa na osobní automobil.

Hasiči zaznamenali také událost, při které narazil vlak do stromu. Bylo to ve 4:30 hodin v osadě Filipovka (Višňová), nikomu se nic nestalo. Popadané stromy byly také v Jestřebí na silnici I/9, Cvikově a několik v Hrádku nad Nisou.

Ústecký kraj

V noci z 10. na 11. června vyjely hasičské jednotky k 44 nahlášeným událostem, kdy spadly stromy nebo větve a 15 událostem, kdy byla nahlášena potřeba čerpání vody.

Nejvíce zásahů měli hasiči v okresu Děčín, odkud bylo hlášeno 32 spadlých stromů a 3 čerpání vody, která natekla do sklepa a pod viadukt v Děčíně Podmoklech a Za nádražím. Za nádražím uvízlo v laguně osobní auto, které hasiči vytáhli.

Stromy byly popadané převážně na silnice a cesty, v několika případech na telefonní či elektrické vedení a železniční trať.

V Nebočadech a v Boleticích nad Labem spadl strom na zaparkované osobní auto. V Okresu Ústí nad Labem vyjely hasičské jednotky k 6 spadlým stromům a větvím. V Lhotě nad Pannou spadla lípa na dům, v dalších případech spadly stromy na silnici.

Ve dvou případech čerpali hasiči v Ústí nad Labem vodu. Ze sklepa v Neštěmicích a z podchodu na Střekově. V okresu Teplice spadl jeden strom pře silnici u Vrahožil, voda z kotelny v Křižanově sama odtekla.

V okresu Chomutov vyjely jednotky k dvěma spadlým stromům přes silnici. V okresu Litoměřice – dva zásahy na spadlé stromy pře silnici. V okresu Louny jeden spadlý strom přes vozovku. V okresu Most spadly dva stromy přes silnici. A na 10 místech vyjely jednotky čerpat vodu.

Pod viaduktem v Třebušicích. Kanál v Podkrušnohorské ulici v Litvínově. Ze sklepa v Lomu. Před muzeem v Litvínově. Sklepy na Budovatelů, S. K. Neumana a Mikoláše Alše v Mostě.

-sim, (red.)

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *