U jezu „U Karáska“ na řece Blanice se topily dvě děti a dvě dospělé osoby!

Čvn 10, 2019

PÍSECKO – V neděli odpoledne vyjížděly všechny složky Integrovaného záchranného systému k jezu U Karáska na řece Blanici, přímo v katastru obce Heřmaň. Horký den zde trávila skupina dospělých s dětmi. Krátce po druhé hodině se odpolední idylka změnila v boj o život.

O tragédii dnes informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že do řeky pod jezem skočily dvě děti, které se začaly topit, za nimi do vody skočily další dvě dospělé osoby, chtěly zachraňovat, ale také ony měly v řece velké problémy.

„Tonoucím přispěchal na pomoc muž (příslušník Armády České republiky, t.č. ve volnu), který poblíž obracel traktorem seno na poli. Vzal ze zemědělského stroje lano a skočil do vody. Postupně se mu podařilo, za přispění dalších svědků na břehu, vytáhnout tři tonoucí. Dospělého muže, který skočil do vody za dětmi, však unesl proud dál po řece. Zachránci společně muže vytáhli z vody ani 290 metrů od jezu, kde okamžitě začali s resuscitací, až do příjezdu záchranných složek. První byli na místě protivínští policisté, kteří použili k oživování také defibrilátor. S resuscitací pomáhali také protivínští dobrovolní hasiči, přiletěl záchranářský vrtulník, přijel lékař zdravotnické záchranné služby. Přes veškerou snahu a nasazení přítomných se však muže zachránit nepodařilo a lékař na místě konstatoval smrt utonutím,“ uvedla mluvčí policie.

Na místo neštěstí vyjížděli také profesionální hasiči. Psychologickou pomoc rodině poskytoval intervent hasičského záchranného sboru.

„Zachránci, který nezaváhal a dokázal z vody vytáhnout dvě děti i dospělou ženu, patří obdiv a slova uznání. Bezpochyby jim zachránil život,“ doplnila k dramatické události policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

-jb

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *