Řidič po nehodě v Napajedlech na Zlínsku nedýchal, hasiči provedli úspěšnou resuscitaci

Bře 18, 2019

Zlínsko – Pár minut před jednou hodinou odpolední 18. března byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Otrokovice k hlášené nehodě osobního vozidla na ulici Nádražní v Napajedlech na Zlínsku. Spolu s hasiči na místo posléze zamířili také záchranáři a policisté.

O nehodě dnes informovala krajská mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková s tím, že po příjezdu k nehodě hasiči rychlým průzkumem zjistili, že řidič jel ve směru od Napajedel na Spytihněv. Při jízdě jej postihly zdravotní komplikace. Vjel do protisměru a dál mimo komunikaci, kde jízdu ukončil nárazem do sloupu.

Naštěstí při jízdě v protisměru nenarazil do protijedoucích vozidel. „V době příjezdu hasičů byl řidič již mimo vozidlo, a to díky zásahu svědků nehody. Hasiči u muže provedli kontrolu základních životních funkcí, přičemž zjistili, že muž nedýchá. Proto ihned zahájili resuscitaci a vyžádali si na místo zdravotnickou záchrannou službu,“ uvedla Javoříková.

Resuscitaci u muže prováděli až do příjezdu záchranářů, kterým poté muže předali do jejich péče. Resuscitace byla úspěšná, při příjezdu záchranářů byl muž při vědomí,“ upřesnila mluvčí hasičů.

Dále hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii.

Příčinu nehody šetří dopravní policisté. Po ukončení jejich práce v místě nehody hasiči uklidili vozovku od střepů a úlomků z vozidel,“ doplnila k nehodě mluvčí hasičů.

-jb

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *