22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůPR článkyJistota pro podnikatele

Jistota pro podnikatele

Soukromé podnikání může být dokonalým spojením výdělečné činnosti. Ale to jedině tehdy, když se tím dá přijít na slušné peníze.

Soukromé podnikání slouží logicky především k tomu, aby si jím jeho provozovatel a jeho případní zaměstnanci hlavně vydělali na obživu. Nedá se nic dělat – je to prostě zaměstnání sice osobité, ale přece jenom jako každé jiné.

Jenomže co když se ani přes tu nejusilovnější snahu nedaří dosahovat takových zisků, jaké by byly žádoucí, a firma tudíž spěje tu pomalu a tu rychle ke krachu? Pak se nedá dělat nic jiného než překonat dočasné potíže tím, že se zaplatí postrádané příjmy z vlastní kapsy. Že podnikatel uhradí vše, na co si jeho podnik nevydělá, plus případně investuje s cílem zjednat nápravu.

Ovšem ne vždy se může podnikatel pochlubit takovými úsporami, jež by to pokryly. A pak přichází ke slovu otázka: „Jak získat hypotéku?“ A pokud si na ni dotyčný odpoví zcela upřímně, že vzhledem ke svým těžkostem v bance neuspěje, pak si položí alespoň alternativní dotaz: „Dostanu hypotéku aspoň od nějaké nebankovní společnosti?

Jestli je něco potěšující, pak je to prakticky jistota, že nebankovní hypotéka, ono často až poslední řešení, které neznalého člověka napadne, nezklame. Je to právě taková hypotéka, již dotyčný získá, i když má dejme tomu jen nedobře vypadající daňové přiznání, nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, tedy to, co ho v bance zbavuje veškerých nadějí.

Nebankovní společnost totiž tyto záležitosti zase až tak moc netrápí. Zde bohatě stačí, aby žadatelovy příjmy stačily na splácení a aby se za půjčené finanční prostředky zaručil tím, že dá do zástavy vlastní nemovitost. Což stačí k ujištění se, že bude dlužník splácet, a tedy i k rozhodnutí, že mu může být půjčeno, a to třeba až sedmdesát procent odhadní ceny takové zastavené nemovitosti.

A to je vesměs dost na to, aby se poplatily všechny firemní závazky, aby se zmodernizovalo to, co je třeba, aby se investovalo a výdělečná činnost mohla zase vzkvétat.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Ruští vojáci, kteří střílí na jadernou elektrárnu v Záporoží se stanou „zvláštním cílem,“ uvedl prezident Zelenskyj

Ukrajina říká, že se zaměří na ruské vojáky, kteří střílí na okupovanou jadernou elektrárnu Záporoží nebo jí používají, jako svou základnu.

Ministr Kupka jednal se svým saským protějškem. Tématem byly vysokorychlostní i regionální tratě

Zlepšení průjezdnosti hlavního železničního koridoru mezi Děčínem a Bad Schandau, vysokorychlostní trať z Prahy do Drážďan.

Ruské síly přes noc ostřelovaly Charkov, zasáhly továrnu

Kyjev Independent hlásí, že ruské síly přes noc ostřelovaly Charkov na východní Ukrajině a zasáhly továrnu.

Čelní střet dvou vozidel na Opavsku si vyžádal pět zraněných

Mezi obcemi Opava a Hradec nad Moravicí na Opavsku se čelně střetla dvě osobní vozidla. Nehoda si vyžádala pět zraněných osob.

Dalších šest lodí propluje námořním humanitárním koridorem v Černém moři

Dalších šest lodí aktuálně obdrželo povolení proplout námořním humanitárním koridorem v Černém moři.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

AKTUÁLNĚ