22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůPolitikaTOP 09 vyráží do všech koutů republiky. Občané: „co jsme komu udělali.“

TOP 09 vyráží do všech koutů republiky. Občané: „co jsme komu udělali.“

Česká republika je devátou nejlidnatější zemí Evropské unie a náš hlas je v Evropě slyšet, míní TOP 09. Občané jsou jiného názoru.

Musíme prosazovat správnou politiku, která povede Evropskou unii k dlouhodobým cílům zelené a digitální transformace. Uvedla v úvodu tiskové zprávy zastupující mluvčí TOP 09 Miroslav Hlaváč.

„Problémy, které dnes řešíme každý den se týkají celého kontinentu. Předsednictví Rady EU je neopakovatelná příležitost k tomu, aby náš hlas byl nejenom slyšet, ale také rezonoval v celé Unii. My jsme Evropa,“ říká Ondřej Kolář, poslanec a místopředseda výboru pro evropské záležitosti. Právě pod názvem My jsme Evropa chce TOP 09 během léta vysvětlovat lidem, v čem spočívají největší přínosy našeho členství a proč bychom měli přijímat konkrétní kroky k přijetí eura. TOP 09 k projektu spouští microsite myjsmeevropa.cz a evropská témata bude prezentovat i během roadshow po celé republice. 

„Historická, zeměpisná i ekonomická pozice Česka jasně ukazuje, že naše země Unii potřebuje k zajištění základních podmínek pro svůj rozvoj. V dnešní době, kdy se objevují dříve neznámá rizika a nejistoty, to platí o to více. Putinova válka na Ukrajině ukazuje i těm největším pochybovačům, jakou tragédií by bylo naše odvrácení se od Západu a přibližování se k totalitním režimům z východu. Evropská unie vznikla jako projekt, který měl celému našemu kontinentu a jeho budoucím generacím zajistit lepší budoucnost. To je základní myšlenka, která je stále aktuální, je to vize, za kterou má smysl jít,“ vysvětluje Ondřej Kolář, poslanec a místopředseda výboru pro evropské záležitosti.

„V rámci předsednictví se musíme aktivně podílet na rozhodování v rámci Unie, účastnit se debaty o reformě jejích institucí a bojovat za to, abychom zůstali ve tvrdém integračním jádru společenství,“ dodává Kolář.

„Právě klíčová témata českého předsednictví bude TOP 09 představovat během letní roadshow. Česká republika má totiž jedinečnou šanci být během svého předsednictví vidět a slyšet,“ upřesnil mluvčí strany.

Díky euru budeme bohatší… Opravdu?
Během roadshow se TOP 09 chce věnovat možnostem přijetí společné evropské měny. Stoupající inflace je totiž strašákem pro většinu českých domácností. Česká republika má z členských zemí Unie třetí nejvyšší inflaci, v minulém měsíci činila 16 procent. Kdežto v Eurozóně inflace zůstala v průměru na 8,6 procentech. „O stabilitu eura se stará Evropská centrální banka, důvěryhodná instituce, která se v boji s růstem cen může prokázat přesvědčivými výsledky. A o cenovou stabilitu se stará hned v 19 zemích Evropské unie, přičemž každý členský stát se na rozhodování Evropské centrální banky podílí,“ vysvětluje místopředseda rozpočtového výboru Miloš Nový. 

„Nikdo se nemusí bát, že euro zvýší ceny nebo, že kvůli jeho zavedení zchudne. Naopak přínos eura se například na Slovensku projevil odhadovaným růstem ekonomiky o 0,5 % HDP ročně. Pro mladou generaci to znamená, že na konci jejího produktivního věku bude o více než 20 % bohatší,“ dodává Nový.

Odkud čerpal informace místopředseda rozpočtového výboru Miloš Nový ví Bůh, nicméně námi oslovení experti jsou jiného názoru, než-li který uvádí a mediálně prezentuje právě místopředseda rozpočtového výboru.

Bohužel široká veřejnost a občané České republiky jsou výrazně odlišného názoru, než-li který aktuálně prezentují lidé z politické strany TOP 09.

PRIORITY ČESKÉHO PŘEDSEDNICTVÍ:

  • Zvládnutí uprchlické krize a poválečná obnova Ukrajiny
  • Energetická bezpečnost
  • Posílení naší bezpečnosti
  • Strategická odolnost evropské ekonomiky
  • Odolnost demokratických institucí

Nutno zmínit skutečnost, že ani jeden z uvedených bodů vládnoucí koalice a kabinet Petra Fialy(ANO) nezvládli a nezvládají. Jediné, co lidé v republice vnímají je tvrdá arogance vlády vůči občanům. Jakákoliv pomoc ze strany vlády, je na bodě mrazu nebo absolutně nedostačující. Co ale občané vnímají, je výrazné navýšení inflace, neskutečná drahota prakticky všeho či úmyslně navyšovány cen nejen u pohonných hmot a podobně.

Některé rodiny to již finančně nezvládají! Zajímá to českou vládu – opravdu zajímá nebo to členy vlády zajímá pouze, když je zabírá televizní kamera? 

Pět důvodů, proč chceme Euro, podle TOP 09:

  1. Euro je stabilní ochránce našich úspor
  2. Směnárny na cestách? Už nikdy více!
  3. S eurem budou české firmy skutečně evropské
  4. Euro přinese klid vaší peněžence
  5. Rozpočtová stabilita

Mnoho lidí z řad široké veřejnosti také nesouhlasí se zavedením Eura v České republice, neboť by to i dle názorů námi oslovených odborníků na ekonomiku či finance výrazně aktuálně poškodilo celou Českou republiku a občany České republiky, navíc by došlo k dalšímu a poměrně razantnímu zdražovaní prakticky všeho, ať už by se jednalo o zmiňované energie, bydlení, potraviny či předražené pohonné hmoty, což bohužel současné politiky nebo lépe řešeno „mocipány“ ze zmiňované TOP 09 či koalice SPOLU a podobně absolutně netrápí či nezajímá a je jim v podstatě úplně jedno, co bude a je s občany, kteří musí žít v „mafiánsko-zkorumpovaném“ státě, kterým je Česká republika.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ