22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůPolitikaNechuť české vlády pomáhat občanům je ohromující. I v evropském měřítku!

Nechuť české vlády pomáhat občanům je ohromující. I v evropském měřítku!

Je nejvyšší čas začít konečně efektivně řešit narůstající životní náklady, míní ve své dnešní glose předsedkyně KSČM Kateřina Konečná.

Počet rodin, které si již nemohou dovolit některé nezbytné zboží či služby, v České republice i v ostatních státech Evropské unie roste, zatímco jak domácí, tak zahraniční korporace a miliardáři i v současné situaci vydělávají astronomické částky.

„S rostoucím počtem osob v sociální nouzi však nepřichází adekvátní odpověď. Příslušně orgány, jako jsou Evropská komise nebo vláda České republiky, nejsou schopny tuto krizi řešit. Česká republika není zdaleka jedinou zemí, kde strmě rostou životní náklady, ale vláda Petra Fialy svou ohromující neochotou zavést účinná opatření na boj proti rostoucím životním nákladům v celé Evropě vyniká. Je zjevné, že pětikoalice si nikdy nedovolí jít proti zájmům korporací, bank a spekulantů a za české občany se nepostaví. Jsou to obyčejní lidé, kteří neustále musí poslouchat řeči o potřebě utahovat si opasky, jen aby se náhodou nemusely nějakým způsobem omezit také ekonomické elity,“ uvedla v úvodu své glosy Kateřina Konečná.

Již není čas čekat na zázrak, že se asociálním vládním představitelům jednoho dne narovná páteř a začnou skutečně hájit lid České republiky, lid, který jim svěřil svou důvěru ve volbách. Z tohoto důvodu KSČM nedávno svolala demonstraci proti zdražování a za odstoupení vlády a v těchto protivládních akcích hodláme pokračovat. Jak na setkání v jihomoravských Dubňanech 20. srpna, tak na setkání Čechů, Moravanů a Slováků na Lázku u Cotkytle 6. srpna, ale i na demonstracích, které jsou plánovány na září.

„S řadou mých kolegů z různých politických frakcí z Evropského parlamentu jsem se ve středu 6. července v rámci plenárního zasedání ve Štrasburku zúčastnila iniciativy požadující zastavení růstu životních nákladů. Požadavky iniciativy se neliší od těch, které jsme vznesli na naší demonstraci v Praze 18. června. Žádáme především skutečné navýšení platů a důchodů, boj se spekulací a regulaci cen energií, potravin a dalšího nezbytného zboží. Vyjádřili jsme tak solidaritu s demonstranty proti zvyšujícím se životním nákladům po celé Evropě,“ konstatovala Konečná.

„Hezké řeči od nejvyšších představitelů nás neuspokojí. Prázdné sliby nás nenasytí a v zimě nás neohřejí. Zároveň nás ani neumlčí. V boji za důstojný život a konkrétní kroky proti rostoucím cenám budeme pokračovat na úrovni evropské i domácí!“ dodala závěrem předsedkyně KSČM a poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ