22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůPolitikaItalští dělníci zablokovali dodávku zbraní na Ukrajinu

Italští dělníci zablokovali dodávku zbraní na Ukrajinu

Pracovníci na italském letišti v Pise odmítli naložit bedny se zbraněmi, municí a výbušninami určenými pro Ukrajinu.

Zaměstnanci uvedli, že jim bylo řečeno, že budou nakládat „humanitární pomoc“. Když se ocitli před bednami obsahujícími válečný materiál, rozhodli se příkaz nevykonat. Odborový svaz USB podpořil dělníky a odsoudil snahy vydávat dodávky zbraní za humanitární pomoc. Odbory také apelovaly na pracovníky řízení letového provozu letiště, aby okamžitě zastavili jakékoli podobné lety. A vyzvaly pracovníky, aby „i nadále odmítali nakládat zbraně a výbušniny, které rozdmýchávají válečnou spirálu“. Uvedla v úvodu své dnešní glosy předsedkyně KSČM a poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná.

„Jsem nesmírně ráda, že italští pracující chápou, že cesta k míru nevede přes další zbrojení a nekonečné posílání zbraní a výbušnin do zóny konfliktu. Je to stejně absurdní, jako hasit oheň benzínem, ale to stále nikdo moc nechce slyšet. Státům nevadilo posílat zbraně všude tam, kde probíhal jakýkoliv ozbrojený konflikt, a tak i v případě Ukrajiny chtějí problém, který je přímo na hranicích EU, vyřešit dodávkami zbraní,“ konstatovala Kateřina Konečná.

Přitom není žádná záruka, že ty zbraně skončí v rukou armády, nebo u některého z ultrapravicových polovojenských batalionů. Právě těch batalionů, co se nijak netají svým obdivem k nacismu a touhou vyčistit Ukrajinu od všech, koho nepovažují za opravdové Ukrajince. „Vyzbrojování takovýchto živlů se pak může vrátit jako bumerang,“ uvedla.

Je zvláštní, že to, co chápou italští dělníci, nechápou, nebo spíše nechtějí chápat, představitelé zemí EU. Přitom je to právě Evropská unie, která by teď měla dělat maximum pro to, aby se zástupci všech zúčastněných stran, včetně těch z Doněcké a Luhanské lidové republiky, posadili k jednacímu stolu. „Dialog je cesta k míru! Ne závody v tom, která strana dokáže do regionu natlačit více zbraní. Pokud totiž upřímně chceme mír, musí co nejdříve dojít k ukončení bojů a také musí dojít k odstranění všech příčin dlouhodobého napětí v regionu,“ doplnila závěrem, ve své dnešní glose předsedkyně KSČM Kateřina Konečná.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Ve městě Mayskoje na Krymu explodoval muniční sklad

Ve městě Mayskoje na severu okupovaného ukrajinského poloostrova Krym začal po mohutném bombardování hořet muniční sklad.

Putin je připraven nabídnout spojencům v Latinské Americe, Asii a Africe pokročilé zbraně

Ruský prezident Vladimir Putin se chce pravděpodobně spojit a spřátelit s kdekým kromě západních států, které považuje za tzv. nepřátelské.

V obci Branky na Moravě se vážně zranil mladík (15) při motokrosu

Vrtulník letecké záchranné služby spolu s pozemní posádkou záchranářů museli zasahovat v obci Branky na Moravě, kde havaroval mladý závodník.

Co se děje v záporožské jaderné elektrárně obsazené ruskými okupanty?

Výpadek proudu nebo zastavení? Co se aktuálně děje v záporožské jaderné elektrárně obsazené Ruskou federací. Hrozí výpadek proudu?

Muž spadl v noci do Svratky, strážník při jeho záchraně neváhal svléknout uniformu

Ani složitější záchranné akce brněnské strážníky nezaskočí. Muži zákona zachraňovali opilého muže, který spadl do řeky Svratky.

Záchranáře zaměstnal pracovní úraz v Třineckých železárnách

V neděli okolo 16. hodiny museli zasahovat zdravotničtí záchranáři u vážného pracovního úrazu v Třineckých železárnách.

AKTUÁLNĚ