Nehoda s život ohrožujícím poraněním na Novojičínsku

Bře 17, 2019

Novojičínsko – Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 16. března večer u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Po půl deváté převzali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska informaci o havárii osobního automobilu v Příboru.

Na místo vyjely týmy záchranné služby z Mošnova a Nového Jičína, k zásahu vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Spolu se záchranáři na místo zamířili také hasiči a policisté.

O nehodě informoval redakce serveru #UdalostiExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že čtyřiatřicetiletý muž, který ve vozidle cestoval, utrpěl vážná zranění a byl v ohrožení života. Prvotní vyšetření ukazovalo na poranění hlavy a mozku.

Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, záchranáři pacienta zajistili krčním límcem a uložili do vakuové matrace. „Po podání potřebných léků týmy záchranářů muže připravily k transportu do zdravotnického zařízení,“ doplnil mluvčí záchranné služby a upřesnil, že letečtí záchranáři pak zajistili jeho šetrnou přepravu do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice.

jb

Loading Facebook Comments ...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *