Kdy bude prostranství před pražským Hlavním nádražím čisté a reprezentativní?

Bře 10, 2019

Praha – Pražské Hlavní nádraží je tepnou vnitrostátní a mezinárodní vlakové dopravy, vnitřní prostory se postupně rekonstruují a vypadají již velmi dobře. Nachází se zde plno různých obchodů s knihami, oblečením, občerstvením a mnoho dalšího, toalety jsou čisté, informační tabule srozumitelné a přehledné. Vydáte-li se přes starou secesní výpravnou budovu vlakového nádraží, můžete obdivovat její architekturu, střešní kupoli a její výzdobu.

To vše skončí prvním krokem ven před vstup k nádraží.

Pražské hlavní nádraží očima fotoreportéra.
Foto: David Bárta / redakce #UdalostiExtra.cz

Během chvíle se vás zeptá několik lidí na cigaretu nebo na peníze na pivo. Na lavičkách lemujících Vrchlického sady, nazývané také pražský Sherwood, sedí bezpočet bezdomovců a narkomanů, kteří mají u sebe dvoulitrovky piva v plastu a nerušeně z nich popíjejí. Skupinky narkomanů se scházejí v točitých tubusech vedoucích na horní parkoviště, kde po sobě zanechávají použité jehly a exkrementy. Už při vstupu vás zasáhne pach moči a boty se vám přilepí k betonové podlaze.

Hlídky Městské policie a Policie ČR stojí před budovou Hlavního nádraží často a provádějí důkladné kontroly dokladů, ale situace se nemění a bezdomovci nerušeně odpočívají opodál nebo pokračují v popíjení alkoholických nápojů, divoce diskutují se svými kolegy nebo zkroucení na lavičkách spí. Co s tím lze dělat?

Jak se k tomu městská část Prahy 1 postaví, aby mohl člověk touto oblastí projít opravdu bezpečně a s čistýma botama?

David Bárta,
(-red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *