Generál Petr Pavel se vyjádřil k americké pomoci na Slovensku

Bře 31, 2019

Praha – Generál Petr Pavel se domnívá, že argumenty o tom, že přijetí pomoci od USA bude znamenat ztrátu suverenity, jsou nepochopitelné.

Portál připomněl, že strana SNS tvrdí, že nepřijme žádnou podmíněnou pomoc od Spojených států amerických. Její zástupci si totiž myslí, že přijetí 105 milionů dolarů by vytvořilo prostor pro americkou přítomnost na území Slovenska.

Nechci hodnotit politická prohlášení slovenských politiků. Ale pokud bych takový názor zaslechl u nás (v České republice, pozn. red.), pak bych řekl, že jsou ty argumenty trochu absurdní,“ prohlásil Pavel.

Podle něj se většina členských i partnerských států Aliance uchází o pomoc, protože jim to pomáhá překonat problémy a pomáhá jim to dostat se na vyšší technickou i operační úroveň z hlediska nasazení sil.

Spíše se o ni státy ucházejí, než by ji zpochybňovaly, případně odmítaly,“ myslí si generál.

Sputnik již dříve informoval o tom, že Slovensko odmítlo pomoc ze strany USA. Americká investice měla být součástí dohody o vojenské spolupráci (DCA), o níž jednalo Slovensko s USA. Z těchto peněz se měla mimo jiné financovat také modernizace leteckých základen na Sliači a v Kuchyni.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *