FOTO: Petra Janů nakrmila žirafy, pak se rozhodla pro adopci a odjela na dovolenou!

Zář 4, 2018

Jaké to je, být ošetřovatelkou zvířat, si v jihlavské Zoo vyzkoušela zpěvačka a trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů. Nakrmila žirafy a asistovala u očkování mláďátek pand červených a levharta sněžného a k tomu se rozhodla i pro adopci.

Bylo to něco úžasného. Jihlavská zoo je opravdu moc pěkná, zrovna tam měli spoustu mláďat. Opravdu jsem si to moc  užila,“ svěřila se zpěvačka, která je povéstná tím, že zvířata miluje.

Jak ale říká, ve výběhu se žirafami se i pěkně zapotila. „Dávala jsem jim akátové lupeny, samy si je okusovaly z větví. A nikdy by mne nenapadlo, jak velkou mají v té tlamě sílu, když zatáhnou. Byla jsem ráda, že jsem neskončila dole mezi žirafíma nohama,“ smála se Petra Janů.

[WG id=4539]

Asistovala také u očkování malého levharta sněžného a kotě se pak v její přítomnosti po injekci skvěle uklidnilo.

Nejsme takzvaná mazlící zoo, není běžné, aby u nás někdo mláďata choval, nebo se s nimi dokonce mazlil. Proto paní Petra, která nám u vakcinace asistovala, držela malého levharta jen krátce po dobu, než jsme naočkovali i jeho sourozence,“ vysvětlil ředitel zoologické zahrady Jan Vašák.

Snad nejdéle se zpěvačka zdržela u výběhu pro pandy červené. I tady pomáhala při očkování mláďátek. Ty pak opouštěla jen velmi nerada.

Panda červená je moje nejoblíbenější zvíře. No uznejte, není nádherná?“, usmívala se zpěvačka, a dodala.

Poprvé jsem tady viděla i její mláďátka a jsou opravdu úžasná. Domluvili jsme se s panem ředitelem, že bych je, jak se v zoologických zahradách říká, adoptovala. Chtěla bych je prostě nějakým způsobem podpořit,“ vysvětluje zpěvačka.

Zájem paní Petry stát se adoptivním rodičem pand červených nás velmi potěšil. Doufáme, že i díky tomuto jejímu rozhodnutí by se její návštěvy v naší zoo mohly stát tradicí. A vzhledem k jejímu nepředstíranému zájmu o zvířata se třeba i jejím prostřednictvím dozví veřejnost některé palčivé problémy, které souvisí s tím, co děláme, nebo se snažíme dělat,“ dodal ředitel zoologické zahrady.

ČTĚTE TAKÉ: Vyskočil, Werich-Petrášek, Batěk a Drössler se stanou součástí zcela unikátního projektu „Zažijte to znovu“!
Herci Ivan Vyskočil a Petr Batěk, kantor, moderátor a herec Jiří Werich Petrášek a zpěvačka, herečka a kantorka Renata Drössler se už od 7. září stanou součástí unikátního projektu – road show s názvem ZAŽIJTE TO ZNOVU!, která vznikla v rámci 100. výročí oslav vzniku Československa. Představí se v rolích učitelů v 16 českých a moravských městech.

Krátce na to, se zpěvačka, která prožila léto převážně na chalupě v jižních Čechách, odkud vyjížděla tu a tam na své koncerty a vystoupení, sbalila a odletěla s kamarádkou a její malou dcerou Adélkou na týdenní dovolenou na řeckou Lefkadu, kde si užívaly sluníčka, moře a výletů s vypůjčeným “miniautíčkem”.

-rk, (red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *