Na snímku paní Zita Kabátová. Foto: Mgr. Eva Libigerová /Úřad MČ Praha 13

Domov pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 je dokončen!

Zář 25, 2018

Praha – V pátek 21. září byl slavnostně otevřen největší investiční projekt Prahy 13 – Domov pro seniory, který nese jméno slavné prvorepublikové herečky, svého času občanky Prahy 13, Zity Kabátové. Vznikl tak moderní objekt se 110 lůžky pro občany důchodového věku.

Domov pro seniory disponuje jedno a dvoulůžkovými moderně vybavenými pokoji s kompletním příslušenstvím, včetně sociálního zařízení. Na každém patře je umístěna sesterna, relaxační místnost a terasa s venkovním posezením. Klienti budou mít k dispozici ordinaci s nonstop lékařskou službou, vlastní kuchyni a jídelnu a další společenské prostory. Komplex bude poskytovat nadstandardní služby včetně kadeřníka, jsou zde prostory s vanami pro vodní terapie či masážní místnosti a tělocvična pro kondiční cvičení. Počítáno bylo také s venkovní relaxační zónou v podobě parku s lavičkami. Celá budova je samozřejmě kompletně bezbariérová. Náklady na pořízení byly ve výši 255 mi. Kč bez DPH.

Dobře si uvědomujeme současný trend stárnutí populace. Myšlenka postavit v naší městské části zařízení pro občany v seniorském věku, kteří už se o sebe obtížně postarají sami, se zrodila před několika lety,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka. „K realizaci stavby ale vedla poměrně složitá cesta vzhledem k obtížnému jednání s Magistrátem hl. m. Prahy,“ dodal starosta. Dům pro seniory nakonec vznikl na základě výběrového řízení rekonstrukcí původního objektu v ul. Za Mototechnou. Celou stavbu zrealizovala společnost HOCHTIEF CZ a. s. vzešlá z výběrového řízení společně se společností Medox HQ, a. s. Městská část Praha 13 v projektu figurovala jako budoucí kupující. „Naše společnost věnuje značnou podporu a úsilí oblastem, jakými jsou např. udržitelný rozvoj, ochrana životního prostředí a podpora diverzity ve společnosti. Proto jsem velmi rád, že jsme se mohli účastnit realizace tohoto společensky přínosného projektu, který splňuje všechny standardy špičkového zařízení pro pobyt a kvalitní život seniorů,“ uvedl předseda představenstva HOCHTIEF CZ Tomáš Koranda.

ČTĚTE TAKÉ: HSF System postavila nový Domov pro seniory v Dačicích
V areálu nemocnice v Dačicích na Jindřichohradecku vyrostl moderní domov pro seniory za bezmála sto milionů korun. Generální dodávku realizovala stavební společnost HSF System. Investorem projektu byl Jihočeský kraj.

V současné chvíli stále probíhá výběrové řízení na provozovatele. Jakmile bude provozovatel znám, může být vytvořen oficiální seznam potenciálních klientů, kteří budou v Domově pro seniory Zity Kabátové ubytováni.

 

Eva Libigerová,
-rk, (red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *