22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůZprávy z domovaŽena na Opavsku spadla z koně, do nemocnice ji musel přepravit záchranářský...

Žena na Opavsku spadla z koně, do nemocnice ji musel přepravit záchranářský vrtulník

Pozemní posádka krajské záchranky spolu s vrtulníkem letecké záchranné služby museli zasahovat na Opavsku u velmi vážného úrazu.

Jednapadesátiletá žena se v sobotu, krátce před 19. hodinou ve Lhotce u Litultovic na Opavsku zřítila z koně. Žena upadla tak nešikovně, že musel být přivolán i vrtulník záchranářů. O dramatické události a následné záchranné akci informoval UdálostiExtra.cz zastupující mluvčí moravskoslezské krajské záchranky Ladislav Lang.

„Jednapadesátiletá žena byla v době zásahu posádek při vědomí a stěžovala si na silnou bolest v oblasti pravého kyčelního kloubu,“ upřesnil Ladislav Lang z krajské záchranky.

„Záchranáři v rámci přednemocniční pomoci pacientce podali léky proti bolesti, poskytli tepelný komfort a po imobilizaci poraněné končetiny ji letečtí záchranáři transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ