22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůZprávy z domovaV Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

„Pohřešovaný muž se nepozorovaně rozhodl, krátce po druhé hodině ranní odejít do své chaty, která se nachází v chatové oblasti při ústí zátoky Albrechtického potoka, na levém břehu řeky Vltavy, pod obcí Albrechtice nad Vltavou, část obce Hladná, kam však již nedorazil,“ uvedla k případu policejní mluvčí Martina Joklová.

Po oznámení na policii ihned začala rozsáhlá pátrací akce, do které byli nasazeni protivínští policisté, zvíkovští policisté na člunu, dopravní policisté i kompletní výjezd píseckých kriminalistů, potápěčská skupina zásahové jednotky Jihočeského kraje, policejní psovod a byl použit i dron.

Spolu s policisty byli do pátrací akce povoláni také profesionální i dobrovolní hasiči.

PSALI JSME:
Na Karvinsku pátrali ostravští letečtí záchranáři po tonoucím chlapci

„Pohřešovaného muže se bohužel podařilo nelézt v neděli následujícího dne, ve 13:30 hodin již bez známek života v hloubce cca dvou metrů týnským hasičům při ústí zátoky Albrechtického potoka v řece Vltavě,“ upřesnila k případu mluvčí policie.

Přivolaný lékař na místě stanovil pravděpodobnou příčinu smrti utonutím, bližší určí až zdravotní pitva. „Na základě prověřování této tragické události mohl v této nešťastné věci sehrát u 43letého muže nemalou roli i alkohol,“ doplnila policejní mluvčí.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Facebook Marketplace – ráj podvodníků?

Starý kus nábytku, oblečení, nevyužívané nářadí, elektroniku nebo knížky, prodávají hojně lidé na Facebooku.

Specialisté ve Spojeném království cvičí ukrajinské bojovníky

Stále více ukrajinských bojovníků přichází do Spojeného království, aby získali výcvik od nejlepších odborníků v oboru z celého světa.

První píseň napsala ve 14 letech, nyní se chystá na filmové melodie

Ve svých 22 letech komponuje vlastní hudbu, hraje na tři hudební nástroje, vytváří aranže pro celý orchestr.

Za sobotu přibylo v Česku 788 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za sobotu to bylo v ČR 570 nakažených.

Za neděli přibylo v Česku 340 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za neděli to bylo v ČR 277 nakažených.

Za úterý v Česku přibylo 3 961 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za úterý to bylo v ČR 2 803 nakažených.

AKTUÁLNĚ