22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůZprávy z domovaTeprve čtrnáctiletý chlapec se na Hodonínsku projížděl v osobáku

Teprve čtrnáctiletý chlapec se na Hodonínsku projížděl v osobáku

Teprve čtrnáctiletý chlapec na Hodonínsku si tajně půjčil od svého dědečka klíčky a vydal se na noční jízdu osobním automobilem.

Mladého „závodníka“ zadrželi projíždějící policisté, kteří si ho všimli…

O případu informoval policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že během uplynulého víkendu prováděli policisté noční hlídkovou službu v lokalitě vinných sklepů blízko jedné vinařské obce.

„Povšimli si vozidla, které zde projíždělo, pak se najednou otočilo a začalo se vzdalovat. Proto se jej rozhodli zastavit a zkontrolovat. K jejich údivu na ně z vozidla z místa řidiče koukal čtrnáctiletý chlapec. Ve vozidle jel sám a policistům uvedl, že vozidlo si tajně půjčil od jeho dědečka, u kterého tráví prázdniny,“ upřesnil Petr Zámečník.

Naštěstí se během jeho noční projížďky nikomu nic nestalo, nevznikla žádná bouračka.

„Domů už ale musel vysvětlovat v doprovodu policejní hlídky. Policisté se případem dále zabývají, zjišťují další okolnosti a poté rozhodnout o právní kvalifikaci,“ doplnil mluvčí policie.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

V obci Branky na Moravě se vážně zranil mladík (15) při motokrosu

Vrtulník letecké záchranné služby spolu s pozemní posádkou záchranářů museli zasahovat v obci Branky na Moravě, kde havaroval mladý závodník.

Odbory by už neměly přešlapovat na místě, míní předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Největší odborová centrála ČMKOS aktuálně ohlásila termín a místo manifestačního mítinku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali hovořit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 667 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví ČR zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 900 nakažených.

Co nám vrtá hlavou ohledně antibiotik? Lékař odpovídá na naše nejčastější dotazy

Antibiotika bychom si měli chránit, jinak hrozí, že nebudou účinkovat a lidstvo bude umírat na dříve běžně léčitelné nemoci.

Na Jablonecku se střetla dvě vozidla, zasahovat musel i záchranářský vrtulník

Na silnici I/14 v Jablonci nad Nisou - Lukášov musely dnes zasahovat všechny záchranné složky IZS u vážné dopravní nehody dvou automobilů.

AKTUÁLNĚ