22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůZprávy z domovaPolicisté stále vyšetřují tragickou nehodu sanitky a osobáku u Votic

Policisté stále vyšetřují tragickou nehodu sanitky a osobáku u Votic

Policisté stále vyšetřují tragickou nehodu u Votic, kde se srazila převozní sanitka s osobním vozidlem. Nehodu nepřežila pacientka v sanitce.

Nehodu nepřežila žena, která byla převážena sanitkou Dopravní zdravotnické služby a další tři lidé byli při nehodě těžce zraněny. 

K tragické dopravní nehodě převozního sanitního vozu a osobního vozidla došlo, krátce po 12. hodině, na 33. kilometru silnice I/3 v katastru obce Votice. Na místo nehody byly postupně vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, včetně dvou záchranářských vrtulníků. Uvedla k nehodě policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Šestapadesátiletý řidič převozní sanitky DZS, v níž přepravoval 74letou ženu, jel ve směru od Benešova na Tábor, kde se asi 150 metrů před křižovatkou čelně střetl s protijedoucím vozidlem VW Sharan. V osobním autě cestoval 18letý řidič se stejně starou spolujezdkyní,“ upřesnila mluvčí policie.

„Při dopravní nehodě došlo ke dvěma těžkým zraněním dvoučlenné posádky z Volkswagenu, přičemž ta byla dvěma vrtulníky transportována do pražských nemocnic. Dalším zraněným byl řidič přepravní sanitky, kterého převezla sanitka se středně těžkým zraněním do benešovské nemocnice. Bohužel střet nepřežila 74letá žena, která utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ doplnila policejní mluvčí s tím, že okolnosti této tragické nehody budou zjišťovat benešovští kriminalisté.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Ruští vojáci, kteří střílí na jadernou elektrárnu v Záporoží se stanou „zvláštním cílem,“ uvedl prezident Zelenskyj

Ukrajina říká, že se zaměří na ruské vojáky, kteří střílí na okupovanou jadernou elektrárnu Záporoží nebo jí používají, jako svou základnu.

Záchranáře zaměstnal pracovní úraz v Třineckých železárnách

V neděli okolo 16. hodiny museli zasahovat zdravotničtí záchranáři u vážného pracovního úrazu v Třineckých železárnách.

Na Jablonecku se střetla dvě vozidla, zasahovat musel i záchranářský vrtulník

Na silnici I/14 v Jablonci nad Nisou - Lukášov musely dnes zasahovat všechny záchranné složky IZS u vážné dopravní nehody dvou automobilů.

Evropské země pomáhají Francii vypořádat se s mohutnými požáry

Hasiči z Rumunska, Polska, Rakouska, Řecka a také Itálie aktuálně bojují s požáry ve Francii na důkaz evropské solidarity.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Premiér Petr Fiala (ODS) v neděli navštíví Plzeňský kraj

Premiér Petr Fiala pokračuje ve svých cestách Českem, v neděli navštíví Plzeňský kraj. Informuje o tom zastupující mluvčí ODS Jakub Skyva.

AKTUÁLNĚ