22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůZprávy z domovaPočet zraněných hasičů při požáru v Národním parku České Švýcarsko přesáhl stovku

Počet zraněných hasičů při požáru v Národním parku České Švýcarsko přesáhl stovku

Generální ředitelství HZS ČR potvrdilo, že při požáru v Národním parku České Švýcarsko se zranilo více než sto hasičů.

Nutno zmínit, že se jedná o největší lesní požár v dějinách České republiky.

Vítr, který přišel před studenou frontou v pátek večer, rozfoukal některá ohniska požáru v oblasti Větrovce a Oltářního kamene. Tam bylo nasazeno také více zasahujících hasičů. Vítr hasiče donutil na čas stáhnout své jednotky z některých oblastí, kde docházelo k padání požárem poškozených stromů. Uvedl aktuálně v tiskové zprávě Hasičský záchranný sbor.

Obrazem z místa události…

Dva letouny Canadair dnes budou létat nad Bouřňákem, pět vrtulníků udělá „vláček“ nad Křídelní stěnou. Jeden vrtulník dohlíží na letový provoz. Stále platí, že jižní sektory jsou zcela uhašeny, na místě zůstává část hasičů na dohlídku.

„Dnes se vystřídala část profesionálních i dobrovolných hasičů z několika krajů, stále na místě necháváme tisícovku hasičů. Od začátku požáru je evidována již stovka zraněných hasičů. Včera bylo 10 lehce zraněných hasičů,“ doplnilo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru k aktuálním událostem v Hřensku.

Spolu s hasiči u požáru zasahuje také pražská záchranka, která do Ústeckého kraje vyslala svůj zdravotnický speciální automobil „Golem,“ který je určen pro hromadné postižení zdraví a pojme více zraněných. Mimo to disponuje i vlastním dispečinkem a mobilním operačním střediskem. 

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ