22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůZprávy z domovaNa Pradědu havaroval muž na koloběžce, do nemocnice ho musel přepravit záchranářský...

Na Pradědu havaroval muž na koloběžce, do nemocnice ho musel přepravit záchranářský vrtulník

Ve středu, krátce po 14. hodině museli zasahovat horští záchranáři spolu s vrtulníkem letecké záchranné služby na Pradědu.

Sedmapadesátiletý muž havaroval ve vysoké rychlosti na koloběžce, do nemocnice ho musel transportovat vrtulník záchranné služby. UdálostiExtra.cz o nehodě informoval zastupující mluvčí moravskoslezské záchranky Ladislav Lang.

Záchranáři ošetřovali sedmapadesátiletého muže, který ve velké rychlosti spadl z koloběžky asi 100 metrů pod vrcholem Pradědu.

„Po pádu byl v bezvědomí, se zasahujícími záchranáři již komunikoval. Při nehodě utrpěl tržnou ránu na hlavě a oděrky levé dolní i horní končetiny,“ upřesnil Ladislav Lang z krajské záchranky.

„Po poskytnutí přednemocniční pomoci včetně podání léků a přiložení krčního límce byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde byl předán na oddělení Urgentního příjmu,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Hned dva pracovní úrazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranáři vyjížděly v uplynulých desítkách hodin ke dvěma vážným pracovním úrazům, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali mluvit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Za pátek přibylo v Česku 3 074 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za pátek to bylo v ČR 2 194 nakažených.

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

AKTUÁLNĚ