22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůZprávy z domovaChlapec strčil ruku do výtahové šachty, vyprostit ho museli přivolaní hasiči

Chlapec strčil ruku do výtahové šachty, vyprostit ho museli přivolaní hasiči

Chlapec strčil ruku mezi podlahu výtahu a konstrukci výtahové šachty domu ve Zlíně. Těžce zraněného chlapce následně vyprostili hasiči.

Po příjezdu hasiči zjistili, že ve výtahu starého typu jeli dva chlapci. Jeden z nich během jízdy z neznámého důvodu strčil ruku mezi podlahu výtahu a konstrukci výtahové šachty. Než byl výtah zastaven, projel jedno patro. Uvedli k dramatické události krajští hasiči na sociální síti s tím, že drama se odehrálo poslední červencový den v jednom z domů, v místní části Kúty ve Zlíně.

Před samotným vyproštěním hasiči museli provést stabilizaci chlapce, protože jeho stav byl vážný. „Následně k vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Zraněného chlapce si následně převzala do své péče Zdravotnická záchranná služba. Hasiči pomohli se snesením zraněného chlapce do sanitky ale lékař si následně vyžádal přílet vrtulníku. Zraněný hoch byl tak do nemocnice transportován letecky,“ doplnili k události zlínští hasiči.

Podle informací redakce při vyprošťování těžce zraněného chlapce došlo i k poškození výtahu. Byla proto oslovena pohotovostní služba opravy výtahů, která z bezpečnostních důvodů poté vyřadila výtah z provozu, než-li bude provedena následně jeho plná oprava.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Rusko a Severní Korea rozšíří vztahy, řekl prezident Putin

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko a Severní Korea rozšíří bilaterální vztahy. Obě země jsou pod tvrdým komunistickým režimem.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 667 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví ČR zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 900 nakažených.

Co se děje v záporožské jaderné elektrárně obsazené ruskými okupanty?

Výpadek proudu nebo zastavení? Co se aktuálně děje v záporožské jaderné elektrárně obsazené Ruskou federací. Hrozí výpadek proudu?

Těžké zbraně Rusko v jaderné elektrárně Záporoží nemá, hlásí Moskva

Rusko aktuálně popřelo, že by jeho vojenské síly měly těžké zbraně rozmístěné v jaderné elektrárně Záporoží.

Referendum o takzvané Doněcké lidové republice (DLR) je na spadnutí

Rusko je podle britské rozvědky v pokročilé fázi plánování, aby se referendum o takzvané Doněcké lidové republice (DLR) připojilo k Rusku.

První píseň napsala ve 14 letech, nyní se chystá na filmové melodie

Ve svých 22 letech komponuje vlastní hudbu, hraje na tři hudební nástroje, vytváří aranže pro celý orchestr.

AKTUÁLNĚ