22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůZprávy z domovaČeská tenisová favoritka Krejčíková promluvila, jak se připravuje na druhé kolo US...

Česká tenisová favoritka Krejčíková promluvila, jak se připravuje na druhé kolo US Open

Další vrchol tenisové sezóny je tu, v New Yorku v pondělí odstartovalo US Open. Krejčíková promluvila, jak se připravuje na druhé kolo.

Ve své premiéře v hlavní soutěži dvouhry newyorského turnaje zvítězila „česká kometa“ Barbora Krejčíková nad australskou kvalifikantkou Astrou Sharmaovou 6:0 a 6:4.

„Těšila jsem se, že tady konečně budu v hlavní soutěži. Věděla jsem, že budu nasazená, že bude zase nějaká výzva. A že se tady chci zlepšit hrou i výsledky,“ cituje Krejčíkovou Sport.cz.

Dodala také, že v minulosti v New Yorku pětkrát neuspěla v kvalifikaci. „Přišlo mi, že to bylo vždycky strašně náročný. Nehrála jsem tady dobře. Doufám, že se to teďka změní a bude se mi tady dařit víc.

„Díky zmíněným výsledkům vylétla už na deváté místo světového žebříčku. A není to náhodou, získala již titul ze Štrasburku, double na Roland Garros, osmifinále Wimbledonu, další trofej z podniku v Praze, olympijské zlato ze čtyřhry, čtvrtfinále v Cincinnati. A to jenom během třech měsíců.

I proto, když má volný čas, maximálně regeneruje. „Už je to těžký, náročný, ale snažím se co nejlíp připravit. Když vlezu na kurt, tak tam chci nechat maximum, ať jsem unavená, nebo nejsem,“ řekla.

Barbora kromě singlu nastoupí také ve čtyřhře.

„Těšila jsem se, že si konečně zahraju na US Open i hlavní soutěž singlu. Je to konečně zase nějaká výzva, kterou si chci zlepšit hru i výsledky. Je to poslední grandslam sezony, takže na něm chci být co nejlíp nachystaná.

“Krejčíková se snaží v areálu ve Flushing Meadows trávit jen nezbytně nutný čas. Odtrénuje, odehraje zápas a mizí. „Je tam strašně moc hráčů, lidí a doprovodu. Pro mě je to vyčerpávající, škodí mi to. Jsem spíš typ, který lidi moc nevyhledává. Jsem ráda i sama. Je třeba pošetřit síly, abych měla na kurtu drajv a těšila se, že můžu hrát tenis,“ vysvětluje.

V New Yorku proto tráví hodně času na hotelu.

„Hodně spím a divám se na filmy,“ řekla. Ted´ sleduje například seriál Narcos o drogovém impériu Pabla Escobara. „Docela se mi zalíbil, přijde mi to zajímavé. Jinak koukám dokola na české filmy, které jsem viděla, na různé komedie,“ doplnila. Taky si volá s blízkými v Česku.

US Open, nebo United States Open Tennis Championships je poslední ze čtyř tenisových turnajů nejvyšší kategorie – Grand Slamu, každoročně hraný na přelomu srpna a září. „Program zahrnuje soutěže mužské a ženské dvouhry, mužskou, ženskou a smíšenou čtyřhru, soutěže legend, juniorů a vozíčkářů,“ doplnil závěrem zahraniční portál sputniknews.com, který o tom informoval.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

Sněmovní volební model červenec 2022. Volby by vyhrálo ANO

Poslední červencové volební statistiky, které přinesla mimo jiné i agentura Median uvádí, že volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo ANO.

Víte, jak se mění chutě s věkem?

Kopr, olivy a tučnější nebo syrové maso nepatří mezi dětskými strávníky zrovna k největším favoritům.

Cizinec na ubytovně v Plzni pobodal svého spolubydlícího

Pokus vraždy na plzeňské ubytovně! Cizinec s nožem v ruce zaútočil na svého o osm let mladšího spolubydlícího.

AKTUÁLNĚ