Dívka opakovaně zneužívá linku tísňového volání. Vyhrožuje sebepoškozováním!

Bře 25, 2019

Mohelnice – Zhruba od poloviny srpna loňského roku prověřovali policisté na dvě desítky oznámení přijatých na lince tísňového volání, ve kterých různí oznamovatelé vyjadřují obavu o život a zdraví mladé ženy z Mohelnicka. O případu informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Informaci o tom, že by mohla být dívka v ohrožení života, získali oznamovatelé zpravidla zprostředkovaně prostřednictvím sociální sítě Facebook, kde se dozvěděli, že měla buď spolykat větší množství léků, pořezat se na rukou nebo má v úmyslu skočit z okna.

Všechna oznámení takového charakteru musíme vždy řádně prověřit a není možné je podcenit. Z tohoto důvodu v mnoha případech na místo vyjeli nejen policisté a zdravotnická záchranná služba, ale také hasiči.

Jak se záhy ukázalo, za všemi těmito oznámeními stála přímo samotná dívka. Na Facebooku si totiž vytvořila nový profil a pod smyšlenou identitou se pak obracela na další uživatele, kterým sdělovala, že má obavu o svou kamarádku z Mohelnicka (tu konkrétně jmenovala), která má zřejmě v úmyslu se zabít. Následně měla oznámení tohoto charakteru zasílat pod smyšlenou identitou také prostřednictvím SMS zpráv, kdy si za tímto účelem pořizovala jednorázové SIM karty,“ uvedla Jiřina Vybíhalová.

Po vyhodnocení veškerých okolností na místě bylo opakovaně zjištěno, že se žena v bezprostředním ohrožení života nenachází a v mnoha případech uvedla, že ani nemá v úmyslu si nijak ublížit.

Věc již byla oznámena Českému telekomunikačnímu úřadu s podezřením na přestupkové jednání spočívající v uskutečňování zlomyslných volání na číslo tísňového volání. Za tento přestupek lze podle zákona o elektronických komunikacích uložit pokutu až do výše 200 000 Kč,“ doplnila k případu mluvčí policie.

sim

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *