Čeští vývojáři zveřejňují informace o „přehřátí nebo podhodnocení“ obchodovaných sektorů americké ekonomiky – využijete je k investicím?

Dub 8, 2019

Česko – Tým datových analytiků v Brně pracuje na pokročilých metodách strojového učení aplikované v oblasti finančních trhů. Vědecko-výzkumný projekt, který spustilo několik organizací sdružených pod Asociací komunikačních nástrojů a IOT, přináší první výsledky.

Algoritmy automatizovaně vyhodnocují vývoj trhu a doporučují vhodný postup pro získání investiční výhody oproti standardní Buy&Hold strategii pro indexy americké ekonomiky. Americké indexy je možné koupit i v ČR prostřednictvím tak zvaných ETF (Exchange traded funds). Zvyšující se zájem o tento typ finančních aktiv oznamují přední čeští finanční brokeři.

Na rozdíl od Američanů, pro které je řešení zabezpečení na důchod prostřednictvím investičních účtů (IRA) základem, se Češi stále v otázkách finančního zabezpečení spoléhají na státní důchodový systém. Mladší generace po celém světě však vytváří poptávku po správě investic v mobilních zařízeních, na kterou reaguje řada významných investičních společností právě nabídkami ETF a jejich průběžnou obměnou za účelem zachování dlouhodobé ziskovosti.

Martin Vokřál,
(-red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *