Byly zjištěny počáteční příznaky různých typů rakoviny

Dub 14, 2019

Svět – Lékaři přišli na 11 symptomů, které mohou znamenat přítomnost rakoviny v těle člověka a je možné je identifikovat v počátečních stádiích. Uvedl to portál ActiveFeel.

Možné příznaky rakoviny zahrnují výrazné a nevysvětlitelné hubnutí nebo neustálý pocit únavy. Mohou naznačovat rakovinu tlustého střeva nebo leukémii. Trvalá bolest, která nezmizí ani při užívání léků, může být příčinou nádoru mozku, vaječníků, konečníku nebo tlustého střeva.

Nebezpečné signály můžou být také neustále se zvyšující tělesná teplota, protože nemoc ovlivňuje imunitní systém, v tomto případě může jít o příznaky rakoviny krve.

Rakovinu kůže mohou znamenat nové pihy, znamínka a bradavice, stejně jako změny velikosti a barvy starých, jejich zarudnutí či krvácení. Některé typy onkologických onemocnění mohou způsobovat přetrvávající kašel, bolestivé, krvavé nebo časté návštěvy toalety, průjem, zácpu, bolesti s krví při močení a otoky nohou. Poruchy příjmu potravy mohou být příznaky rakoviny žaludku, jícnu nebo hrdla.

Tak či onak, odborníci radí lidem, aby nezačínali se samoléčbou, ale jednou za dva roky podstoupili onkologickou prohlídku.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *