22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od 6. - 12. září

Týdenní předpověď počasí od 6. – 12. září

Celý týden bude počasí v Česku pod vlivem přesouvající se tlakové výše z oblasti Skandinávie na východ Evropy.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval meteorologický portál slunecno.cz s tím, že díky proudění teplého vzduchu od jihu se dočkáme denních teplot, které se vyšplhají až na 26 stupňů Celsia a bude převážně jasno.

V pondělí očekávejte jasno až polojasno a oblačnost se vyskytne spíše ve večerních hodinách na severozápadě našeho území. Většinou se setkáte s denními teplotami kolem 19 – 25 stupňů Celsia. V noci bude chladno s teplotami od sedmi do jedenácti stupňů. Nejchladněji bude na severozápadu, zde se budou denní teploty pohybovat jen kolem devatenácti stupňů Celsia.

Během úterý se zejména na severu území mohou vyskytnou přeháňky i slabší deště. Na zbytku území bude polojasno a večer se začne vyjasňovat i na severozápadu. Bude vanout mírný jihovýchodní vítr o rychlosti dva až čtyři metry za sekundu. V noci naměříte 7 až 12 stupňů a přes den kolem 21 – 25 stupňů Celsia.

Ve středu ráno se mohou na některých místech vyskytnout mlhy, ale spíše ojediněle. Přes den bude převážně jasno s denními teplotami od 22 – 26 stupňů Celsia. V noci se očekávají teploty od osmi do dvanácti stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude opět na celém území jasno až polojasno, ale ráno se mohou opět vyskytnout mlhy. Díky jižnímu větru se denní teploty ve čtvrtek vyšplhají až na 27 stupňů Celsia.

Ke konci pracovního týdne i o víkendu se dočkáme opět vysokých denních teplot od 23 – 28 stupňů Celsia. „Nejtepleji bude v pátek a o víkendu bude postupně od západu přibývat oblačnost a ojediněle se vyskytnou přeháňky,“ doplnil závěrem portál slunecno.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

Sněmovní volební model červenec 2022. Volby by vyhrálo ANO

Poslední červencové volební statistiky, které přinesla mimo jiné i agentura Median uvádí, že volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo ANO.

Víte, jak se mění chutě s věkem?

Kopr, olivy a tučnější nebo syrové maso nepatří mezi dětskými strávníky zrovna k největším favoritům.

Cizinec na ubytovně v Plzni pobodal svého spolubydlícího

Pokus vraždy na plzeňské ubytovně! Cizinec s nožem v ruce zaútočil na svého o osm let mladšího spolubydlícího.

AKTUÁLNĚ