17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůZahraniční zprávyZelenskyj vyzývá na Světovém ekonomickém fóru v Davosu k maximálním sankcím proti...

Zelenskyj vyzývá na Světovém ekonomickém fóru v Davosu k maximálním sankcím proti Rusku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vyzval k maximálním sankcím proti Rusku.

Řekl, že Rusko by nenapadlo Ukrajinu v únoru 2022, kdyby dostalo vážnější ekonomickou ránu po anexi Krymu v roce 2014. Informace dnes zveřejnil portál theguardian.com.

Zelenskyj navrhuje:

  • Úplné ropné embargo.
  • Aby všechny ruské banky byly vyloučeny z globálních systémů bez výjimek.
  • Přerušení vazeb s ruským IT průmyslem.
  • Žádný obchod s Ruskem.
  • Každá společnost, která opustí Rusko, je vítána, aby se přesunula na ukrajinský trh, říká Zelenskyj a říká, že společnosti by měly prospěch ze skutečné podpory svobody.

K obrovské výzvě obnovy Ukrajiny prezident Zelenskyj uvedl: nabízíme světu šanci vytvořit precedens pro to, co se stane, když se pokusíte zničit souseda. Vyzývám vás, abyste se na této přestavbě podíleli. Zelenskyj dále navrhoval, že přestavba by mohla být částečně financována nalezením ruských aktiv ukrytých v zámoří, jejich zmrazením a přidělením do zvláštního fondu na pomoc těm, kteří byli zraněni Putinovo válkou.

Zelenskyj závěrem ve svém projevu citoval George Marshalla, který dal své jméno plánu na obnovu Evropy po druhé světové válce a který řekl, že není proti žádné zemi, ale je proti hladu, chudobě, zoufalství, a chaosu.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ