17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůZahraniční zprávyNovináři ze západních zemí budou vyhoštěni z Ruska, za vším stojí YouTube...

Novináři ze západních zemí budou vyhoštěni z Ruska, za vším stojí YouTube a sankce vůči Rusku

Novináři ze západních zemí budou vyhoštěni z Ruska, pokud YouTube zablokuje přístup k brífinkům moskevského ministerstva zahraničí.

Informace aktuálně zveřejnilo ruské ministerstvo zahraničí.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová, která pořádá týdenní brífink, uvedla, že ministerstvo varovalo YouTube před blokováním jejího obsahu.

Výhružky Ruska neznají mezí…

Nutno podotknout, že zatím žádný jedinec, služba, youtuber, vláda, podnikatel či stát si nedovolili veřejně varovat soukromou sociální sít, kterou je YouTube.com. Rusko má v tomto směru další své světové prvenství. 

Zacharovová byla citována ruskou státní tiskovou agenturou Tass.

„Prostě jsme přišli a řekli jim; ‚Zablokujete další brífink, jeden novinář nebo americká média jdou domů. Další brífink je zablokován a my jmenujeme konkrétního novináře nebo konkrétní médium, které se vrátí domů,“ uvedla v oficiálním prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

Tisková mluvčí ministerstva dodala, že Moskva pracuje na opatřeních proti anglicky mluvícím médiím v reakci na to, co považuje za tzv. „nepřátelské akce“ zahraničních vlád vůči ruským zpravodajským kanálům. Další podrobnosti neposkytla.

„Komentáře Zacharovové přišly poté, co ruští zákonodárci schválili návrh zákona, který dává státním zástupcům pravomoc zavřít zahraniční mediální kanceláře, pokud byla západní země „nepřátelská“ vůči ruským médiím,“ píše dnes k tématu britský deník The guardian.com a dodává, že veškerá možná opatření mají být odvetou za uzavření některých ruských státních zpravodajských kanálů na Západě.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ