22.9 C
Czech Republic
13. srpna 2022
DomůZahraniční zprávyNa univerzitě v ruském Permu se střílelo: Osm mrtvých a několik zraněných

Na univerzitě v ruském Permu se střílelo: Osm mrtvých a několik zraněných

Zprvu neznámý pachatel dnes zahájil střelbu na Permské státní univerzitě, uvedly tamní zdroje. Na místě je několik mrtvých a zraněných.

Střelec ale byl již zadržen! Byl zraněn a následně převezen do nemocnice.

Na Permské státní univerzitě dnes došlo ke střelbě, jak informuje tisková služba univerzity. Podle nejnovějších informací byl střelcem jeden ze studentů, nešlo tedy o teroristický útok. Policie jej již zadržela, ale protože se při zatýkání bránil, byl zraněn. Má být stíhán za vraždu. Nyní je v nemocnici.

Média informují, že jsou na místě mrtví i zranění lidé. Některé zdroje hovoří o čtyřech mrtví, jiné o jednom. Podle vyšetřovatelů je ale obětí celkem osm.

Výsledkem je osm mrtvých, ještě několik lidí je zraněných, řekla vyšetřovací služba a dodala: „Zraněných je více než deset, u nás nyní působí devět jednotek rychlé pomoci.

Ne všichni však utrpěli střelná zranění. Někteří se zranili, když v panice vyskakovali z oken v prvním patře budovy. Šest lidí utrpělo vážná zranění.

Na internetu se brzy po střelbě objevily záběry pořízené očitými svědky, které ukazují, jak neznámý člověk vstoupil do budovy univerzity a zahájil palbu ze střelné zbraně.

„Asi v 11.00 hod vstoupil neznámý člověk s traumatickou zbraní do areálu Permské státní univerzity a zahájil střelbu na ulici. Zatím jsou hlášeny čtyři oběti. Všechny městské a univerzitní služby jsou v pohotovosti. Buďte prosím opatrní,“ stojí ve zprávě.

Veškeré vyučování na univerzitě bylo kvůli incidentu zrušeno, dodává tisková služba.

Uvádí se, že někteří studenti a učitelé se měli schovat před útočníkem v učebnách univerzity, jiní studenti vyskočili z okna.

Na místo vyrazil státní zástupce Permského kraje Pavel Buchtojarov, stejně jako guvernér Dmitrij Machonin. Rovněž jménem premiéra Michaila Mišustina do města zamířili ministři školství a vědy a zdravotnictví, Valerij Falkov a Michail Muraško.

„Úřady přislíbily pomoc obětem a příbuzným obětí. Ruská pravoslavná církev vyjádřila soustrast rodinám obětí,“ doplnila zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o střelbě na ruské univerzitě aktuálně informovala.

Peskov okomentoval střelbu na permské univerzitě

K dnešní tragické události se vyslovil také mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov, který poznamenal, že by posouzení celého incidentu měli provést strážci zákona. Dle něj jde s největší pravděpodobností o nějaké problémy u střelce a je nutné pochopit jeho důvody.

„Zde bude muset být samozřejmě donucovacím orgánům poskytnuto odborné posouzení. Ale zjevně mluvíme o nějakých problémech u mladého muže, který tuto vraždu spáchal. A domnívám se, že se s tím musí vypořádatspecialisté a pokusit se pochopit, co způsobilo tuto tragédii,“ řekl Peskov novinářům.V souvislosti s tím mluvčí dále poznamenal, že v otázce zpřísnění držení zbraní bylo již uděláno mnoho práce, byly provedeny změny v legislativě a byla přijata všechna nezbytná opatření pro splnění dříve uvedených nařízeníprezidenta.

„Ale, bohužel, sami vidíte, že se stala tato tragédie. Musí se to analyzovat,“ poznamenal.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy, míní KSČM

Je až s podivem, nakolik je vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby.

Vysoká inflace a její dopady v oblasti nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen potravin, pohonných hmot, ale také velmi často i na výši nájemného.

Za čtvrtek přibylo v Česku 2 651 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví aktuálně zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním Covid-19. Za čtvrtek to bylo v ČR 1 929 nakažených.

Sněmovní volební model červenec 2022. Volby by vyhrálo ANO

Poslední červencové volební statistiky, které přinesla mimo jiné i agentura Median uvádí, že volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo ANO.

Víte, jak se mění chutě s věkem?

Kopr, olivy a tučnější nebo syrové maso nepatří mezi dětskými strávníky zrovna k největším favoritům.

Cizinec na ubytovně v Plzni pobodal svého spolubydlícího

Pokus vraždy na plzeňské ubytovně! Cizinec s nožem v ruce zaútočil na svého o osm let mladšího spolubydlícího.

AKTUÁLNĚ