Domů Společnost Vysoký testosteron u staršího pána o něm může něco prozradit

Vysoký testosteron u staršího pána o něm může něco prozradit

144
Sdílejte
Senior, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay

Svět – Starší muži s vyššími hladinami sexuálních hormonů testosteronu a dehydroepiandrosteronu (DHEA) v těle jsou podle nové studie méně nábožní.

Zjištění, která byla nedávno zveřejněna v časopise Adaptive Human Behavior and Physiology, ukazují, že fyziologie může ovlivnit mužskou pobožnost.

Většina mých výzkumů se zabývá tím, jak sociální faktory ovlivňují naši fyziologii a naopak“ řekl autor studie Aniruddha „Bobby“ Das z Univerzity McGill.

Zdá se, že náboženství ovlivňuje všechny druhy fyziologických procesů. V současné době se provádí mnoho průzkumů ohledně toho, jak pobožnost pomáhá lidem s kardiovaskulárními a metabolickými problémy. Existuje samostatná část výzkumu o tom, jak se hormony a sociální faktory navzájem ovlivňují.“


ČTĚTE TAKÉ: Sexuální selfie dívky zarazilo internet…
Dívka jménem Paula zveřejnila na Twitteru selfie v koupelně a byla zaplavena proudem doporučení, jak má koupelnu opravit. Pozornost návštěvníků upoutala nikoli její sexuální póza, nýbrž podivné detaily interiéru. 

Samotná studie, která prokázala, že starší muži s vyšší hladinou testosteronu nemají zájem o náboženství, se zúčastnilo 1 071 mužů, kteří byli starší 57 let.

Zdá se, že hormony nutí lidi, aby se vyhnuli kontaktu s náboženstvím,“ konstatoval vědec.

cz.sputniknews.com,
(red.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here