Domů Společnost VIDEO: Věhlasný fotograf Robert Vano fotil chomutovské hokejové Piráty

VIDEO: Věhlasný fotograf Robert Vano fotil chomutovské hokejové Piráty

301
Sdílejte
Věhlasný Robert Vano fotografuje jednoho z chomutovských hokejistů v posilovně. Autor: Honza Vraný

Chomutov – Uznávaný fotograf Robert Vano v těchto dnech fotil chomutovské hokejové Piráty v jejich SD Aréně pro charitativní Kalendář proti bolesti.

Nejen příznivci Pirátů se mohou těšit na odvážnější umělecké fotografie jednoho z nejuznávanějších módních a reklamních fotografů nejen u nás. Nedávno devětašedesátiletý rodák ze slovenských Nových Zámků krátce po maturitě emigroval do USA, kde pracoval jako maskér fotografů předních časopisů, mezi nimiž byly i Vogue nebo Donna.

Křest kalendáře se uskuteční na prvním domácím utkání Pirátů v rámci Tipsport extraligy 2017/2018. Výtěžek z prodeje poputuje Nadačnímu fondu Cesta proti bolesti, který stál u zrodu myšlenky, a také na projekt Chomutov pomáhá, jejž loni odstartovala cyklojízda Lubomíra Kučery. „Z dosavadní spolupráce s oběma městy i klubem máme velmi dobrý pocit. Těšíme se na focení i jeho výsledek, který pomůže dobré věci a představí kluky jinak, než je fanoušci znají ze zápasů,“ říká fotografova manažerka Romana Parmová.

VIDEOREORTÁŽ: Robert Vano fotografoval chomutovské hokejisty…

Uznávaný fotograf Robert Vano fotí chomutovské Piráty na charitativní kalendář

 

Veškerý výtěžek z prodeje pak poputuje na dobrou věc. Polovinu dostane Nadační fond Cesta proti bolesti, který pomáhá handicapovaným dětem z Jirkova a spravuje ho tamní rodák Milan Dzuriak. Tento mladík býval až do onemocnění kyčlí a Bechtěrovovou chorobou výborným atletem a sportu se odmítl vzdát i po nepříznivých zprávách.

PSALI JSME TAKÉ: PREVENCE TAK TROCHU JINAK startuje i v letošním roce v Mostě

Autor: Honza Vraný

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here