Domů Společnost VIDEO: O Příměstské tábory Mostík je u dětí obrovský zájem

VIDEO: O Příměstské tábory Mostík je u dětí obrovský zájem

353
Sdílejte
Příměstský tábor Mostík navštívily i litvínovské záchranářky ze ZZS. Autor: Honza Vraný

Most – Pětadvacet dětí v těchto dnech tráví letní prázdniny na Příměstském táboře Mostík, který organizuje Obecně prospěšná společnost Naděje – M, o.p.s. O příměstské tábory je obrovský zájem a všech šest letošních týdenních turnusů je již beznadějně obsazeno. Příměstské tábory poskytují rodičům možnost umístit své ratolesti od pondělí do pátku vždy od 5.30 do 19.00 hodin.

 

Příměstské tábory v Mostě jsou financovány Evropskou unií a rodiče hradí pouze případné vstupné a jízdné na různé akce.

Činnost příměstských táborů MOSTÍK je zaměřena na klasické táborové činnosti: hry, sportovní a pohybové aktivity, soutěže, relaxace, kreativní tvoření, výleta a výpravy či plnění různých úkolů. Důraz je přitom kladen na rozmanitost a přátelský přstup,“ říká ředitelka mostecké společnosti Naděje – M, o.p.s Milena Pešoutová.

VIDEOREPORTÁŽ: O příměstské tábory Mostík je obrovský zájem… 

Příměstský tábor v Mostě

 

Učitelka společnosti Naděje – M Anna Jandová uvedla, že společnost letos o letních prázdninách příměstské tábory pořádá vůbec poprvé a mají tři témata. „První týden jsme organizovali příměstský tábor, který se jmenoval přirodovědec. Ten byl zaměřen na výlety a výstupy s dětmi po okolí. Druhý turnus, který právě probíhá, se jmenuje záchranář, kde se dětem prezentují složky Integrovaného záchranného systému a poslední třetí téma turnusu pak nese název sporťáček, kdy máme pro děti připravené nejrůznější sportovní akce,“ dodává učitelka společnosti Naděje – M, Anna Jandová.

Při návštěvě redakčního štábu na zahradě Střediska volného času v mostecké Albrechtické ulici se dětem zrovna prezentovaly zdravotnické záchranářky z litvínovského výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, p.o. Mezi děti tento týden dorazili také dobrovolní hasiči z Obrnic a tábor navštíví také například policejní psovodi.

Zájem dětí o příměstské tábory v Mostě je velký a pro letošek jsou všechny turnusy již obsazené.

Více informací o Příměstských táborech Mostík se zájemci mohou dozvědět přímo na internetových stránkách společnosti NADĚJE – M.

PSALI JSME TAKÉ: Videorozhovor s mosteckým trenérem fotbalové mládeže Tomášem Rainem

Autor: Honza Vraný

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here