Vědci odhalili půl století starou „konspiraci“ výrobců cukru a sodovky

Lis 23, 2017

Vědci z USA našli dokumenty, které svědčí o tom, že výrobci cukru a sladkých nápojů již na konci 60. let věděli, že cukr může vyvolávat aterosklerózu a rakovinu mozku, informace ale skryli od veřejnosti, stojí v článku, který publikoval magazín PLoS Biology. „Náš objev staví do pochybností to, zdali všechny výzkumy, které jsou sponzorovány výrobci cukru a sladkých nápojů, je možné brát vážně při přípravě nových politických opatření, řekl Stanton Glantz z univerzity Kalifornie a San-Francisca.

Podle informací za poslední desetiletí svět uchvátila epidemie tloustnutí. Téměř polovina všech nemocí je spojena s nadváhou.

Jednou z hlavních příčin takové epidemie jsou podle specialistů cukr a sladké nápoje, které se staly značně populární po celém světě v posledních letech.

Glantz a jeho kolegové vysvětlili, že už na konci 60. let 20. století během zkoušek cukrovarské společnosti a společnosti vyrábějící sladké nápoje odhalily jejich negativní vliv na lidský organizmus, výsledky výzkumů ale skryly.

cz.sputniknews.com

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.