Domů Společnost Vědci odhalili půl století starou „konspiraci“ výrobců cukru a sodovky

Vědci odhalili půl století starou „konspiraci“ výrobců cukru a sodovky

540
Sdílejte
Coca-Cola, ilustrační foto. Zdroj: © Sputnik/ Yevgeni Biyatov

Vědci z USA našli dokumenty, které svědčí o tom, že výrobci cukru a sladkých nápojů již na konci 60. let věděli, že cukr může vyvolávat aterosklerózu a rakovinu mozku, informace ale skryli od veřejnosti, stojí v článku, který publikoval magazín PLoS Biology. „Náš objev staví do pochybností to, zdali všechny výzkumy, které jsou sponzorovány výrobci cukru a sladkých nápojů, je možné brát vážně při přípravě nových politických opatření, řekl Stanton Glantz z univerzity Kalifornie a San-Francisca.

Podle informací za poslední desetiletí svět uchvátila epidemie tloustnutí. Téměř polovina všech nemocí je spojena s nadváhou.

Jednou z hlavních příčin takové epidemie jsou podle specialistů cukr a sladké nápoje, které se staly značně populární po celém světě v posledních letech.

Glantz a jeho kolegové vysvětlili, že už na konci 60. let 20. století během zkoušek cukrovarské společnosti a společnosti vyrábějící sladké nápoje odhalily jejich negativní vliv na lidský organizmus, výsledky výzkumů ale skryly.

cz.sputniknews.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here