17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůVálka na UkrajiněVitalij Kličko, starosta Kyjeva: Rusko stále doufá, že převezme kontrolu nad ukrajinským...

Vitalij Kličko, starosta Kyjeva: Rusko stále doufá, že převezme kontrolu nad ukrajinským hlavním městem

Vitalij Kličko, starosta Kyjeva uvedl že Rusko stále doufá, že převezme kontrolu nad ukrajinským hlavním městem.

Je jasné, že to celé není žádná zvláštní vojenská operace, jak tvrdí Rusko, ale válka, jedna z největších od druhé světové války, uvedl Kličko na svém brífinku.

Tisíce lidí zemřely, včetně mnoha dětí, říká Kličko v obrovské bitvě zuřící aktuálně na východě Ukrajiny.

Není žádným tajemstvím, že prioritou Ruska je obsadit celou zemi a jejich hlavním cílem je stále hlavní město Ukrajiny, srdce země, říká bývalý šampion těžké váhy.

Rovněž dodal, že celý svět viděl důkazy, oč Moskvě ve skutečnost jde. „Každý chápe, že to není zvláštní operace. Je to genocida ukrajinského lidu, říká Kličko, s dětmi, ženami a starými lidmi, kteří byli zabiti,“ podotkl starosta Kyjeva.

Kličko ve svém projevu dále poukázal na hrůzy, kterých se „rudá armáda“ na Ukrajině dopouští. Lidské utrpení lze jen s těží pochopit, jak mohou lidé ztratit svůj domov v okamžiku – nebo náhle ztratit přátele, příbuzné nebo rodiče či své děti.

Guvernér Charkova, Oleh Synyehubov, vydal tiskové prohlášení k aktuálnímu dění a vývoji vojenské situace ve svém regionu. Informace zveřejnil na Telegramu.

62letý muž byl v noci ze středy na čtvrtek 26. května zraněn při ostřelování v okrese Pyatihatok v Charkově. Celkem deset lidí, včetně devítiletého dítěte, bylo vážně zraněno. Zemřeli dva lidé; muži ve věku 64 a druhý senior ve věku 82 let. Pouze devítiletá dívenka byla urgentně převezena z Balaklie do Charkova, kde se jí podařilo zachránit život. Aktuálně je dívka ve stabilním vážném stavu.

Další pacienti byli hospitalizováni v Kupjansku na místní klinice. Ruští okupanti stříleli na zirkony a pálili domy, toto jejich běsnění nepřežila jedna oběť. Také nepřežila jedna oběť ostřelování okresu Chuguiv.

„Dnes ráno byla Zolochivova komunita a Slatine znovu ostřelována. Z místa máme hlášeny vážná zranění a ztráty na životech, upřesnil Guvernér Charkova.

„Naše ozbrojené síly Ukrajiny intenzivně bojují proti ruským okupantům. Nejteplejší v oblasti Izyum. Rusové se snaží zlepšit taktickou situaci v oblasti města Izyum a obnovit ofenzívu na Slovjansk, což se jim momentálně díky jejich chaotickému velení moc nedaří, dodal závěrem Guvernér Oleh Synyehubov.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ