17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůVálka na UkrajiněRuské raketové útoky zasáhly Dněpropetrovskou oblast, na místě několik mrtvých

Ruské raketové útoky zasáhly Dněpropetrovskou oblast, na místě několik mrtvých

Deset lidí bylo zabito a 35 lidí zraněno poté, co ruské raketové útoky zasáhly Dněpropetrovskou oblast na střední a východní Ukrajině.

Ruské síly odpálily tři rakety z Rostovské oblasti Ruska, přičemž jedna raketa zasáhla základnu ukrajinské národní gardy v Dněpru, informuje o tom dnes redakce zahraničního portálu theguardian.com s odkazem na Ukrinform.net.

Regionální guvernér Valentyn Reznichenko dříve uvedl, že záchranáři pracují v troskách, aby hledali možné přeživší po neklidné noci a velmi neklidném ránu.

Šéf Dněprské teritoriální obrany Hennadij Korban řekl v místní televizi, že v brzkých ranních hodinách došlo k tragédii. Raketa Iskander zasáhla střelnici Národní gardy. Následně byla slyšet mohutná exploze a další výbuchy.

„Bohužel bylo zabito asi deset lidí a shruba dalších 35 lidí bylo zraněno. Situace na místě se zhoršuje nejen v regionu, ale i na frontě. Ruské jednotky zintenzivňují svou ofenzívu především v Luhanské a Doněcké oblasti a Dněpropetrovská oblast je obklopena celkem třemi nepřátelskými frontami,“ dodal Hennadij Korban.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ