17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůVálka na UkrajiněNa Ukrajině byl odsouzen k doživotnímu vězení v procesu s válečnými zločinci...

Na Ukrajině byl odsouzen k doživotnímu vězení v procesu s válečnými zločinci ruský voják

Ruský voják byl shledán vinným a odsouzen k doživotnímu vězení za zabití neozbrojeného civilisty v prvním procesu s válečnými zločinci.

Jednalo se o vůbec první proces s válečnými zločinci, který se konal na Ukrajině od ruské invaze. Informace dnes zveřejnil portál theguardian.com s odkazem na sociální sít Twitter, kde o tom aktuálně informoval reportér deníku Shaun Walker, který je u Kyjevského hlavního soudu.

Mladý ruský voják Vadim Shishimarin (21 let) se přiznal k zabití 62letého Oleksandra Šelipova v severovýchodní ukrajinské vesnici Chupakhivka dne 28. února. 

Soudce Serhij Agafonov uvedl, že Shishimarin, který vykonával „trestní příkaz“ vojáka vyšší hodnosti, vypálil několik výstřelů na hlavu oběti z automatické zbraně.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ