17.3 C
Czech Republic
4. července 2022
DomůVálka na UkrajiněDva ruští vojáci se přiznali k válečným zločinům na východní Ukrajině

Dva ruští vojáci se přiznali k válečným zločinům na východní Ukrajině

Dva zajatí ruští vojáci se přiznali k ostřelování města na Ukrajině v procesu s válečnými zločinci od doby, kdy ruská vojska napadla zemi.

Alexander Bobikin a Alexander Ivanov přiznali, že byli součástí dělostřelecké jednotky, která střílela na cíle v Charkovské oblasti z Belgorodské oblasti v Rusku.

Aktuálně o tom píše deník theguardian.com s tím, že ostřelování zničilo vzdělávací zařízení ve městě Derhachi, uvedli prokurátoři.

PSALI JSME:
Na Ukrajině byl odsouzen k doživotnímu vězení v procesu s válečnými zločinci ruský voják

Bobikin a Ivanov, popisovaní jako řidič dělostřelectva a střelec, byli zajati poté, co překročili hranici a pokračovali v ostřelování, uvedla generální prokuratura.

Při procesu u okresního soudu Kotelevska na střední Ukrajině Bobikin soudu řekl, že je zcela vinen zločiny, z nichž jsem obviněn. Stříleli jsme na Ukrajinu z Ruska. Ivanov požádal, aby mu nebyl udělen maximální trest odnětí svobody.

„Činím pokání a žádám o snížení trestu,“ dodal.

Státní zástupci požádali o to, aby byla dvojice uvězněna na 12 let za porušení válečného práva. Obhájce požádal o shovívavost s tím, že dva vojáci plnili rozkazy a činili pokání.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY DNE

V Albrechticích nad Vltavou utonul ve Vltavě muž (†43)

Od včerejšího odpoledne pátrali policisté a hasiči po pohřešovaném muži, jehož zmizení ohlásil jeho švagr na tísňovou linku Policie ČR.

Ukrajinské síly se aktuálně stahují z Lysyčansku

Ukrajinská armáda v neděli musela ustoupit ze strategického města Lysychansk. Kontrolu nad oblastí převzala Ruská armáda.

Zelenského poradce připouští, že Lysychansk by mohl padnout

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského připustil, že Lysyčansk by mohl padnout, protože boje výrazně gradují.

V Třinci se dělník zřítil z lešení, muž skončil v péči lékařů

V sobotu 2. července odpoledne došlo v Třinci k pádu devětatřicetiletého muže z lešení. Na místo události vyjel tamní tým RLP.

V Českém Těšíně se střetl motorkář s osobním vozidlem

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali v Českém Těšíně u vážné dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu.

Proč jsem nemohla zvednout ruku pro kandidátský status (nejen) Ukrajiny…

Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o statusu kandidátské země EU pro Ukrajinu, Moldavskou republiku a Gruzii.

AKTUÁLNĚ