Ukrajinský voják se v centru Kyjeva upálil

Čvc 26, 2018

Ukrajina (Kyjev) – Bývalý příslušník ukrajinské armády se zapálil před budovou Ministerstva obrany Ukrajiny v centru Kyjeva na znamení protestu proti propuštění z armády. Podrobnosti incidentu přináší agentura UNIAN, video zveřejnila televize ZIK.

Sergej Uljanov řekl novinářům, že byl propuštěn z armády a bezúspěšně usiloval o návrat. Svým činem chtěl upoutat pozornost na tuto situaci.

Tisková služba Sil speciálních operací ukrajinské armády sdělila, že Uljanov sloužil do září 2017 ve velitelské četě jednoho vojenského útvaru, po propuštění žaloval ukrajinské ministerstvo obrany u soudu. „Dva soudy prohrál. Dnes probíhá třetí, u kterého se systematicky neobjevuje,“ sdělili v tiskové službě a učinili předpoklad, že tato akce je ještě jedním pokusem o ovlivnění soudu.

Uljanov také dříve říkal, že je připraven na upálení. „V červnu volal na ministerstvo obrany a varoval, že to udělá před jeho budovou. Později hlásil na Kyjevské městské státní správě, že se upálí před budovou americké ambasády,“ praví se ve zprávě.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.