Ne dvojsmyslnosti: Švédsko přirovnalo sex bez oficiálního souhlasu ke znásilnění

Čvn 23, 2018

Švédsko (Svět) – Švédští poslanci hlasovali pro návrh zákona, který sex bez souhlasu přirovnává ke znásilnění, aniž by se při tom nějaké násilí konalo. Toto je přinejmenším třetí změna trestněprávní legislativy, týkající se sexu, ve skandinávské zemi od roku 2000.

Švédští poslanci hlasovali téměř jednomyslně (257 proti 38 hlasům) pro návrh zákona, který sex bez souhlasu verbálního nebo řečí těla, přirovnává ke znásilnění, aniž by se při tom nějaké násilí konalo.

Nový zákon, který má vstoupit v platnost 1. července, uvedl, že jasně vyjádřený souhlas je jedinou podmínkou pro konsenzuální sex v zemi.

Pokud se chce člověk zapojit do sexuálních aktivit s někým, kdo zůstává neaktivní nebo dává nejednoznačný signál, bude muset zjistit, jestli je druhá osoba ochotná,“ píše se v novém zákoně.


ČTĚTE TAKÉ: Aktivistky mítinku proti obchodu s otroky byly odvezeny do džungle a znásilněny
Svět – V indickém státě Džhárkhand ozbrojení lidé unesli a znásilnili pět aktivistek provádějících mítink proti obchodu s otroky…. 

Švédska vláda uvedla, že výskyt sexuálních trestných činů ve Švédsku vzrostl, přičemž mladé ženy čelí největšímu riziku.

Nová úprava zákona zavádí dva nové trestné činy do běžné právní praxe: a to jsou „nedbalá znásilnění“ a „sexuální zneužívání z nedbalosti“, které budou trestány čtyřletým odnětím svobody.

cz.sputniknews.com,
(red.) *

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.