Domů TECHExtra Kdo stojí za populárním herním studiem Ubisoft?

Kdo stojí za populárním herním studiem Ubisoft?

183
Sdílejte
Ubisoft Fight Back Against Vivendi by Buying up to 4 Million Shares. Zdroj: Facebook.com

Pokud jste fanouškem počítačový her, název Ubisoft vám jistě něco říká. Jedná se totiž o přední vývojářské a vydavatelské studio, které se může pyšnit několika světově populárními herními tituly. Mezi nejznámější hry patří Far Cry, Brothers in Arms, Assassin’s Creed, Rayman či Prince of Persia.

Při pohledu do historie zjistíme, že Ubisoft založilo pět bratrů Guillemotových. Konkrétně se jednalo o rok 1986. Yves Guillemot se ze všech pěti bratrů díky své kuráži a odhodlaností projevoval nejvíce. Brzy po založení společnosti dokázal domluvit spolupráci s významnými společnostmi v odvětví her, díky čemuž si Ubisoft začal vyšlapávat svou cestu ke slávě. Vše směřovalo k vlastnímu vývoji her, což roku 1994 vyústilo v založení prvního vývojářského studia ve francouzském Montreuil.

Jestliže skočíme rovnou do přítomnosti, tak Yves Guillemot je stále člověkem, který je za společnost Ubisoft zodpovědný a je veden jako CEO, tedy nejvýše postavený manažer v této společnosti. A především díky jeho zápalu pro nové technologie a inovativní metody k vedení kreativních lidí dokáže Ubisoft neustále překvapovat svými herními tituly. Ač se společnost v minulosti potácela s drobnými problémy, tak i díky silnému vedení dokázala svou reputaci uhájit, čímž si zajistila ještě silnější postavení na poli herního odvětví.


ČTĚTE TAKÉ: 4 české hry slavící úspěch i v zahraničí


Výčet her, na kterých se Ubisoft podílel je obrovský. Pokud vás však zajímá, kterou hru by vám Yves Guillemot doporučil a kterou má sám nejradši, tak jeho odpověď by byl Rayman. Nejen proto, že se jednalo o velmi důležitou hru v historii celé společnosti, ale i proto, že ji rád hrál se svými dětmi.

(red.)

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here