Kdo stojí za populárním herním studiem Ubisoft?

Úno 23, 2018

Pokud jste fanouškem počítačový her, název Ubisoft vám jistě něco říká. Jedná se totiž o přední vývojářské a vydavatelské studio, které se může pyšnit několika světově populárními herními tituly. Mezi nejznámější hry patří Far Cry, Brothers in Arms, Assassin’s Creed, Rayman či Prince of Persia.

Při pohledu do historie zjistíme, že Ubisoft založilo pět bratrů Guillemotových. Konkrétně se jednalo o rok 1986. Yves Guillemot se ze všech pěti bratrů díky své kuráži a odhodlaností projevoval nejvíce. Brzy po založení společnosti dokázal domluvit spolupráci s významnými společnostmi v odvětví her, díky čemuž si Ubisoft začal vyšlapávat svou cestu ke slávě. Vše směřovalo k vlastnímu vývoji her, což roku 1994 vyústilo v založení prvního vývojářského studia ve francouzském Montreuil.

Jestliže skočíme rovnou do přítomnosti, tak Yves Guillemot je stále člověkem, který je za společnost Ubisoft zodpovědný a je veden jako CEO, tedy nejvýše postavený manažer v této společnosti. A především díky jeho zápalu pro nové technologie a inovativní metody k vedení kreativních lidí dokáže Ubisoft neustále překvapovat svými herními tituly. Ač se společnost v minulosti potácela s drobnými problémy, tak i díky silnému vedení dokázala svou reputaci uhájit, čímž si zajistila ještě silnější postavení na poli herního odvětví.


ČTĚTE TAKÉ: 4 české hry slavící úspěch i v zahraničí


Výčet her, na kterých se Ubisoft podílel je obrovský. Pokud vás však zajímá, kterou hru by vám Yves Guillemot doporučil a kterou má sám nejradši, tak jeho odpověď by byl Rayman. Nejen proto, že se jednalo o velmi důležitou hru v historii celé společnosti, ale i proto, že ji rád hrál se svými dětmi.

(red.)

 

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.