Domů Společnost Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii

Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii

205
Sdílejte
VILÉM BALEJ Současný český malíř, narozen v roce 1976 v Jindřichově Hradci. Autor: prostor228.cz

Liberec – Všeobecně prospěšný Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii, původně založenou v dubnu 2012, jako soukromou galerii manželů Jermanových. Tato galerie prezentuje ceněné autory současné malířské scény a je jednou z mála libereckých galerií, která disponuje unikátní vnitřní dynamikou živého organismu: jsme svědky moderního konceptu výstavnictví, který se zároveň hlásí k tomu nejlepšímu z dosavadní tradice.

VILÉM BALEJ
Současný český malíř, narozen v roce 1976 v Jindřichově Hradci. Autor: prostor228.cz

Dramaturgie galerie se zaměřuje na cyklus výstav pro daný rok. Jednotlivé výstavy jsou tematicky provázány a galerie tak nabízí unikátní výstavní koncept. Zvolené téma definuje výběr autorů, kteří se daného problému svojí tvorbou dotýkají, ovšem vždy nově, jiným způsobem. Toto vědomí diference a multipolárního pohledu na realitu umožňuje návštěvníkům galerie lépe porozumět světu současného umění.
Velký současný myslitel Alain de Botton tvrdí, že umění je terapie.

Zakladatelé spolku vytvořili v tomto duchu jedinečnou oázu, která se stává otevřeným místem pro širokou veřejnost, podporuje komunikaci s cílem pomáhat výtvarnému umění, aby mohlo žít a tvořit.

Zdroj: Galerie PROSTOR 228
UdálostiEXTRA.cz, redakce *

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here