První Český ples se blíží! Gott, Vondráčková nebo Rottrová zazáří!

Led 30, 2018

Praha – Plesová sezóna je v plném proudu a zvlášť v Praze střídá jedna taková událost druhou. Nechybí ani vybrané prestižní plesy, na kterých se to jen hemží slavnými jmény, TOP hosty a k tomu se konají v nádherném prostředí. Přesně tak bude vypadat i ples, na kterém zazpívá Karel Gott, Helena Vondráčková nebo Marie Rottrová.

Už 3. února se v pražském Obecním domě uskuteční 1. Český ples. A na to, že je to první ročník VIP akce, už se může srovnávat s těmi zavedenými. Téměř tisícovka lidí, luxusní raut, přední muzikanti a skvělí čeští zpěváci. „Hosté se mohou těšit na Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Marii Rottrovou, Terezu Mátlovou nebo Pavla Vítka. Kromě jiného budou součástí večera i bohatá tombola,” uvedl pro bulvar24.cz ředitel pořádající agentury Jiří Dušek.

Zajímavé je to, co vedlo právě Mistra Karla Gotta k tomu, že se rozhodl vystoupit na této prestižní akci. A zpěvák opět ukázal, že je Čech!  „Myšlenka, že stejně jako na prvním historickém českém bálu přes 170 lety tu budou vystupovat jen čeští umělci, že se vše ponese v českém duchu, mě zaujala, protože vlastenectví se z našich životů v poslední době bohužel vytrácí,“ nechal se slyšet Gott.

Kromě slavných jmen bude k vidění také nepřeberné množství krásných a drahých rób, šperků a doplňků. A pokud byste se i vy chtěli inspirovat tím, co si na takovou unikátní záležitost vzít na sebe, pak je tu přímo jedna dobrá rada.


ČTĚTE TAKÉ: Hanka Kynychová učila ve svém fitku hvězdy českého showbyznysu, jak získat tělo snů


Dress code je black tie. Tradice tohoto dress codu spadá až do Británie 19. století, kde platilo, že na významné večerní společenské akce, jakou Český ples bezesporu je, byl měli hosté „oblékat šat barev tmavých, jakož i všechny doplňky musí eleganci róby a význam události podtrhovati“, jak se píše v dobových záznamech.

Dámy by tedy měly obléknout dlouhou večerní toaletu, případně delší decentní koktejlové šaty, eleganci svých nohou podtrhnout tmavými punčochami, zvolit boty s uzavřenou špičkou, na ruce rukavičky, do ruky psaníčko, na krk decentní šperk. Gentlemeni pak obléknou smoking s výhradně bílou košilí a černým motýlkem. Obují se do černých lakovek nebo „oxfordek“, do kapsičky saka vloží hedvábný kapesníček, do rukávů košile manžetové knoflíčky a pokud přidají smokingový pás, rozhodně neprohloupí. A protože každý dobrý ples by měl mít nějaké překvapení, máme jej pro vás i my v podobě elegantní škrabošky, kterou o nás dostanete při příchodu, a která dodá Českému plesu určitý nádech tajemství,” dodal Jiří Dušek a zve všechny na první Český ples.

René Kekely,
(redakce)

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.