Domů Společnost POZVÁNKA: Chystá se 2. ročník šipkařského turnaje POMÁHÁME TOMÁŠKOVI ve Výškově

POZVÁNKA: Chystá se 2. ročník šipkařského turnaje POMÁHÁME TOMÁŠKOVI ve Výškově

745
Sdílejte
Blíží se 2.ročník šipkařského turnaje ve Výškově. Autor: Honza Vraný

Výškov – 2.ročník šipkařského turnaje ve Výškově u Postoloprt na Lounsku, který se uskuteční již 15. července od 12.00 hodin nese podtitul „Pomáháme Tomáškovi.“ Hlavní pořadatel turnaje Kája Papežík říká, že akce přispívá i letos Tomáškovi na finančně náročnou léčbu Lokomatem.

Letošní turnaj bude mít hned několik změn proti loňskému ročníku, kdy organizátoři vybrali přibližně 12 tisíc korun. Letos se turnaj bude odehrávat ve Výškově venku pod velkým stanem v Zálesácké krčmě u Grobiána u fotbalového hřiště a bude se hrát na 5 terčích. V rámci akce se chystá i grilování a celým turnajem bude provázet moderátor DJ Zaky. Každý může Tomáškovi dobrovolně přispět i do kasy, která bude na pódiu u moderátora,“ říká k akci hlavní rozhodčí turnaje Martin Kurucz s tím, že hrát se bude 501 DO Muži a 501 DO Ženy.

„Tomášek se narodil jako úplně zdravé miminko až do té doby, kdy jsme začali pozorovat, že asi není vše v pořádku, že ani 7 měsíci se neuměl ani otočit na bok, nezvládl si sednout a absolutně neuměl lézt po čtyřech, což jsou běžné úkony pro tohle období. Rehabilitovat jsme začali v 10 měsíci, kdy postupně začal lést po čtyřech a v 18 měsících se začal přetáčet. V této době byl poprvé vyšetřen neurologem a po té se to začalo řešit,“ říká maminka dnes již 8letého Tomáška Kateřina Janáčková.

VIDEOPOZVÁNKA NA ŠIPKAŘSKÝ TURNAJ VE VÝŠKOVĚ…

Videopozvánka na 2 ročník šipkařského turnaje POMÁHÁME TOMÁŠKOVI ve Výškově

 

Tomášek chodí do běžné základní školy, kde nemá žádný problém, ani s dětmi ani s učivem. Je společenský a kamarádský. Děti se mu snaží pomáhat, vždy když to potřebuje.

„I přesto, že Tomášek je po operaci, tak chodí na špičkách, na paty došlápne, jen když ho upozorníme, ale nevydrží na nich, prostě to nejde. Neujde další vzdálenost, rychle se unaví, takže jsme plně odkázaný na dopravu autem. I přesto, že máme školu přibližně 1 kilometr od domu, tak i do školy musíme jezdit autem,“ vysvětluje maminka Tomíka Kateřina Janáčková.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: V Zabrušanech oslavovali 810 let obce i 70 let Sboru dobrovolných hasičů

Autor: Honza Vraný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here