POZVÁNKA: Chystá se 2. ročník šipkařského turnaje POMÁHÁME TOMÁŠKOVI ve Výškově

Čvc 7, 2017

Výškov – 2.ročník šipkařského turnaje ve Výškově u Postoloprt na Lounsku, který se uskuteční již 15. července od 12.00 hodin nese podtitul „Pomáháme Tomáškovi.“ Hlavní pořadatel turnaje Kája Papežík říká, že akce přispívá i letos Tomáškovi na finančně náročnou léčbu Lokomatem.

Letošní turnaj bude mít hned několik změn proti loňskému ročníku, kdy organizátoři vybrali přibližně 12 tisíc korun. Letos se turnaj bude odehrávat ve Výškově venku pod velkým stanem v Zálesácké krčmě u Grobiána u fotbalového hřiště a bude se hrát na 5 terčích. V rámci akce se chystá i grilování a celým turnajem bude provázet moderátor DJ Zaky. Každý může Tomáškovi dobrovolně přispět i do kasy, která bude na pódiu u moderátora,“ říká k akci hlavní rozhodčí turnaje Martin Kurucz s tím, že hrát se bude 501 DO Muži a 501 DO Ženy.

„Tomášek se narodil jako úplně zdravé miminko až do té doby, kdy jsme začali pozorovat, že asi není vše v pořádku, že ani 7 měsíci se neuměl ani otočit na bok, nezvládl si sednout a absolutně neuměl lézt po čtyřech, což jsou běžné úkony pro tohle období. Rehabilitovat jsme začali v 10 měsíci, kdy postupně začal lést po čtyřech a v 18 měsících se začal přetáčet. V této době byl poprvé vyšetřen neurologem a po té se to začalo řešit,“ říká maminka dnes již 8letého Tomáška Kateřina Janáčková.

VIDEOPOZVÁNKA NA ŠIPKAŘSKÝ TURNAJ VE VÝŠKOVĚ…

[td_block_video_youtube playlist_title=“Videopozvánka na 2 ročník šipkařského turnaje POMÁHÁME TOMÁŠKOVI ve Výškově“ playlist_yt=“N_zzW8A_htU“ playlist_auto_play=“0″]

 

Tomášek chodí do běžné základní školy, kde nemá žádný problém, ani s dětmi ani s učivem. Je společenský a kamarádský. Děti se mu snaží pomáhat, vždy když to potřebuje.

„I přesto, že Tomášek je po operaci, tak chodí na špičkách, na paty došlápne, jen když ho upozorníme, ale nevydrží na nich, prostě to nejde. Neujde další vzdálenost, rychle se unaví, takže jsme plně odkázaný na dopravu autem. I přesto, že máme školu přibližně 1 kilometr od domu, tak i do školy musíme jezdit autem,“ vysvětluje maminka Tomíka Kateřina Janáčková.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: V Zabrušanech oslavovali 810 let obce i 70 let Sboru dobrovolných hasičů

Autor: Honza Vraný

Sdílejte a lajkujte na sociálních sítích...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

___________________________________________________________________________________________________________________________________ Copyright (c) 2018 BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, všechna práva trvale vyhrazena. Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu magazínu UdalostiEXTRA.cz a to včetně RSS kanálů serveru je bez písemného souhlasu provozovatele serveru BJ-ExtraMedia-Jiří Berec výslovně zakázáno. RSS kanály webu UdalostiEXTRA.cz jsou určeny pouze pro osobní užití, nikoliv užití komerční, včetně sociálních sítí! Všechny internetové webové stránky, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, nepřebírají odpovědnost za komentáře našich čtenářů a návštěvníků uvedených na našich www stránkách. Šířitelem reklamy na webu www.udalostiextra.cz je provozovatel serveru Mediální agentura BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, IČO: 648 55 791. Internetové zpravodajské weby, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia-Jiří Berec, shromažďují osobní údaje čtenářů – návštěvníků našich internetových stránek v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.