22.9 C
Czech Republic
19. srpna 2022
DomůPolitikaPekarová -Adamová tvrdě narazila, když napadla Babiše a Orbána

Pekarová -Adamová tvrdě narazila, když napadla Babiše a Orbána

Tvrdě narazila! Adamová tvrdě narazila, když napadla Babiše a Orbána. „Za chvíli Češi vyženou vás dámo,“ zaznělo.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se tentokrát vyznačila tím, že se rozhodla porovnat osudy expremiéra Andreje Babiše a současného premiéra Maďarska Viktora Orbána.

Odezva, kterou tím vyvolala u lidí, ukazuje, že výroky političky jsou za hranou. Uvádí dnes k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, která výroky šéfky Poslanecké sněmovny rovněž komentuje a zveřejnila.

Češi svého Babiše už vyhnali. Pevně doufám, že se to povede i Maďarům. Rozložení politických sil v Maďarsku se vzdáleně podobá tomu, které bylo dosud i u nás. Tamní opozice své neshody dala stranou a spojila síly proti populistické vládě, kterou už mnoho let řídí Viktor Orbán,“ uvedla předsedkyně Sněmovny.

Následně geografii svých útoků dokonce rozšířila.

„Ten neváhá navazovat pochybné svazky se zeměmi jako je Rusko a Čína, a to na úkor svých spojenců, včetně nás,“ podotkla. Dále napsala, co považuje pro svou zemi za relevantní.

„Pro Českou republiku je důležité, aby Maďarsko v dubnových volbách zvolilo změnu – stejně jako my. Je totiž klíčové, aby Evropskou unii tvořily státy, pro jejichž vlády jsou na prvním místě demokratické principy, nikoliv prospěch jejich premiérů,“ zdůraznila. Ve finále politička popsala, z čeho má obavy.

„Jen taková EU dokáže obstát ve světě, kde nedemokratické režimy čekají na každou příležitost, jak nás rozklížit, oslabit a následně zneužít,“ vyzdvihla.

Jak svědčí početné reakce sledujících, Adamová lidi doslova pobouřila.

Jsem zvědavá, co dokážete vy, kromě toho že přivedete lidi na mizinu, a že státní rozpočet je víc než člověk. A že k moci jste se dostali nečestným způsobem…“ připomněla Ivana Gajdaczková.

„Mám dojem, že komentáře na Váš profil píše někdo Vámi pověřený, který Vás ale chce znemožnit! Vy si to však vůbec neuvědomujete. Jestli si to píšete sama, tak tím hůře. Jste nejhorší předsedkyní sněmovny od roku 1989! Nechápu, jak Vás na tento post mohli dosadit,“ nešetřila političku Ludmila Preislerová.

Jak si mladá, tak si hloupá. Ať byl Babiš jaký byl, neměl potřebu krást, měl peněz dost. A pokud vím, byl to sice zapálený blázen, ale pro Česko udělal daleko víc, než vaše podělaná strana, která by se jinak než podvodem do voleb nedostala. Takže mladá sbírej zkušenosti, něco dokaž a pak se chvástej,“ doporučila Jiřina Tomečková.

Takhle to vypadá, když se politička nanejvýš okresního formátu omylem ocitne ve vrcholné politické funkci,“ zkritizoval Adamovou Augustín Balog. Sledující vyslovili podporu i předsedovi vlády Maďarska.

„Nejsem pro jeden evropsky stát, ale pro suverénní státy v Evropě. Orbán jde správnou cestou, vy tou špatnou. Potíráte suverenitu a dlouhodobou tradici státu a národů,“ podpořila politiku maďarského premiéra Zdenka Mikolášová.

„Kéž bychom my měli takového Orbána, který všechno v zemi zvednul a nedrancoval,“ zatoužil Lubomír Veřmiřovský.

Co to melete? Za chvíli Češi vyženou vás. Aby vás hanba fackovala! Je mi jedno, že jsem byla u vás na skoro 1 rok zablokovaná, u Fialy jsem už přes 2 roky, vy ‚demokratičtí‘ politici, je mi jedno, že máte ztišené mé komentáře, tak si je nepřečtete, ale mohou si přečíst jiní. Vás Češi vyženou do roka a do dne! Dříve, než zničíte naší ČR nadobro. Kolik získalo Hnutí ANO ve volbách do PS? Ano, něco přes 27 %, kolik jste dostali vy, TOP09 samostatně? Sotva byste se dostali do PS, to samé Piráti, ti by se tam samostatně nedostali vůbec!“ nenechala na Adamové nit suchou Andy Štechová.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Muž spadl v noci do Svratky, strážník při jeho záchraně neváhal svléknout uniformu

Ani složitější záchranné akce brněnské strážníky nezaskočí. Muži zákona zachraňovali opilého muže, který spadl do řeky Svratky.

Ve městě Mayskoje na Krymu explodoval muniční sklad

Ve městě Mayskoje na severu okupovaného ukrajinského poloostrova Krym začal po mohutném bombardování hořet muniční sklad.

Evropské země pomáhají Francii vypořádat se s mohutnými požáry

Hasiči z Rumunska, Polska, Rakouska, Řecka a také Itálie aktuálně bojují s požáry ve Francii na důkaz evropské solidarity.

Dalších šest lodí propluje námořním humanitárním koridorem v Černém moři

Dalších šest lodí aktuálně obdrželo povolení proplout námořním humanitárním koridorem v Černém moři.

Co nám vrtá hlavou ohledně antibiotik? Lékař odpovídá na naše nejčastější dotazy

Antibiotika bychom si měli chránit, jinak hrozí, že nebudou účinkovat a lidstvo bude umírat na dříve běžně léčitelné nemoci.

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali hovořit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

AKTUÁLNĚ